| Dani223 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de o fata. Ea are aproape 16. Suntem foarte buni prieteni, dar niciodata mai mult de atat. Ei ii plac doar baietii mai mari. Si doar prieteni mai mari a avut. I-am spus mai demult daca vrea sa fim impreuna si nu a vrut. Am m-ai intrebat-o odata daca imi da o sansa, si mi-a spus ca ma considera un prieten prea bun ca sa fim impreuna si sa ne certam si dupa sa nu mai vorbim. I-am spus ca nu o sa se intample asta, si mi-a zis ca chiar nu stie. A zis sa o mai las sa se gandeasca, si a doua zi dimineata imi da raspunsul. Au trecut 2 zile si inca nu a intrat(pe mess). Nu stiu, are niste probleme cu netul si poate de`aia. Insa, cand intra, daca imi spune ca NU, ce sa fac? ce sa ii mai spun ca sa imi dea o sansa? mai am vreuna? Multumesc

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Dragul meu fata asta poate nu vrea sa te faca sa suferi.dar ea te vede doar ca un prieten. nu-i mai zice sa iti dea sanse pentru ca ea nu te iubeste si decat sa iti faci sperante mai bine pastreaza doar amicitia. fa-ti o prietena de varsta ta pentru ca fetele mari vor baietii de varsta lor. nu mai incerca. ocupati timpul cu activitati vb cu diverse f ete si o vei uita

| 4l3x a răspuns:

Cica "a avut numai prieteni mai mari" e logic, nu crezi? adica o fata vrea un baiat mai mare nu un mucos mai mic decat ea, daca nu vrea nu vrea si gta, nu o stresa, nu e obligata sa te iubeasca

| ghineanamaria a răspuns:

Chiar as vrea sa patesc si eu asa.La mine imi place de un baiat mai mic cu un an decat mine.Acuma un an am zis ca nu o sa am vreo relatie cu un baiat mai mik decat mine dar...

In leg cu intrebare ta as vrea sa iti spun ca ar fi bine sa o lasi in pace daca ea iti zice nu.Caci ma vad pe mine in tine caci pe mine nu stiu daca ma place acel baiat probabil din cauza ca ii mai mik decat mine si de aceeacrying