| Ciubo a întrebat:

Am 14 ani si imi place foarte mult de o fata! Vorbesc aproape in fiecare zii cu ea pe mess, si as vrea sa o intreb daca vrea sa fim impreuna.Eu sunt o persoana timida si nu stiu ce sa ii zic.Va rog idei.

Răspuns Câştigător
| Kennziiie a răspuns:

Păi un mod mai bun decât întrebarea în sine nu există! Intreab-o direct, şi dacă simţi că nu poţi să-i zici în faţă, întreab-o pe mess. Baftăă

| Ciubo explică (pentru Kennziiie):

Imi place idea dar nu stiu cum sa ii zic intrebare...

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Întreab-o de cine îi place, şi după spune-i c-o placi. În funcţie de răspunsul şi reacţia ei, întreab-o dacă vrea să fie cu tine. Succes!

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Daca spui ca esti timid, ar trebui sa-ti aduni tot curajul care ti-a mai ramas si sa-i spui deodata, ca intr-o singura silaba.O sa aprecieze.