| Lizzzz2001 a întrebat:

Am 15 ani si ma intalnesc cu un baiat mai mare ca mine cu 6 ani. De fiecare cand ne intalnim ma excit foarte mult de la orice atingere, dar dupa intalnire nu ne mai vorbim deloc pana ne vedem din nou. El vrea sa o facem eu la fel dar l-am refuzat mereu pentru ca i-am zis ca sunt prea mica pentru asta, el ma intelege, dar eu chiar vreau sa o fac. Ce sa fac?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Întrebarea mea pentru tine este; de cat sunteți împreună? Crezi ca te iubește pentru ceea ce ești sau pentru ceea ce poți sa ii oferi? Eu zic ca nu strica sa mai aștepți puțin, sa îi testezi adevăratele intenții. Simți sa o faci pentru ca te excita, însă tu trebuie sa vezi lucrurile mult mai în profunzime.Iti da orgasm, te simți bine și veți ajunge sa faceți sex... Însă, dacă îți dai seama ca nu e ceea ce îți dorești, dacă imediat după îți va spune : știi, nu sunt pregătit de o relație...Ce faci? Te întreb pentru ca știu o mulțime de fete care au trecut prin chestia asta.Ai 15 ani, gândește te și dacă ești suficient de responsabila încât sa îți asum un act sexual, și dacă ești foarte bine educata din acest punct de vedere: sa știi riscurile la care te supui, metodele contraceptive și asa mai departe.Eu cred ca dacă te iubește te va aștepta.Insa e greu pentru ca el e bărbat și dacă a făcut o o data e clar ca asta e ceea ce își dorește.Parerea mea strict personala este sa mai aștepți, mai târziu vei vedea lucrurile mult mai clar.Acum ești sub influenta sentimentelor de moment, care pot sa dispară imediat.Estr strict părerea mea, doar ai grija ce alegeri faci, pentru ca prima oara este foarte important.Conteaza sa fi perfect conștientă și decizia sa fie luata în cadrul unei relații stabile, astfel încât sa nu ai de suferit.Multa bafta!

| Lizzzz2001 explică (pentru AdelaElena88):

Iti multumesc mult pentru sfat. Cred ca o sa mai astept pana cresc, nu cred ca el vrea o relatie, cum ai spus si tu. Iti multumesc foarte mult că m-ai adus cu picioarele pe pamant. :*

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Lizzzz2001):

Cu multa placere! Crăciun fericit și sa ai grija de tine! E ok, se mai întâmplă să ne pierdem uneori capul din cauza sentimentelor, important este sa nu luam deciziile pe moment, sa analizam situația mai întâi, astfel încât sa nu regretam.*hugs*

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Faceți peting pentru început. Și nu neglijați protecția!

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu te forteaza, tu de ce insisti? Vrei neaparat sa faci sex? Mai asteapta sa faci macar 18 ani cand poti face sex cu el sau poate te cere in casatorie si atunci puteti face sex cat vreti voi.

| 6Anonim9 a răspuns:

Pedofilie. Un ratat care nu poate sa agate feteke de varsta lui, asa ca vine la astea de 15 ani. Diferenta nu e mare. Insaa varsta asta nu e buna. Daca tu aveai 20 iar el 26 mai ziceam. Dar asa, e stupid.