| anonim_4396 a întrebat:

Am sa va povestesc pe scurt istoria cu aces baiat u_u. Deci, totul a inceput in primavara anului 2011, am gasit din intamplare un baiat pe facebook, i-am dat add.Nu am avut nici o discutie cu el pe fb.Si in vara wow! Lam vazut in fata mea, era verisorul unei prietene de-a mea, a venit in vacanta de vara. Dupa am facut cunostinta, in fiecare seara ne vedeam, am devenit amici apropriat.Pana cand intr-o seara, cand acest baiat s-a indragostit de mine, el mi-a cerut prietenia, dar am refuzat, si imi pare rau de asta.Si am ramas amici, am stat 2 luni impreuna(nu ca iubiti). Cand el a plecat in orasul lui, eu am plecat si m-am mutat in Italia.de atunci sunt 5 luni de zile in care vb. in fiecare zi pe mess.si acum uite ca eu m-am indragostit de el, si nu am curajul sa-i spun, am incercat mereu, dar nu am curajul, asa cum eu l-am refuzat, cred ca si el ar face la fel. Vb foarte frumos cu mine, de parca mar placea, toata ziua..., dar straight face de vreo 2 saptamana. este cu totul alta persoana sad, adica, nu mai are deloc chef de vorbit, nu mai vorbim aproape deloc, pentru ca nu vrea... nu pot intelege ce are, si eu care il iubesc, of, nu stiu ce sa fac, nu imi dau seama ce e in capul lui, eu nu i-am spus nimic care lar fi deranjat.As vrea niste sfaturi, niste raspunsuri, ce pot face de a afla ce e in capul lui? Dc "nu mai vrea sa auda de mine"?, si pana la urma cum fac sa-i spun ca il iubesc? Va multumesc mult daca ati citit asta, sper ca nu vam facut sava pierdeti timpul. funda
PS:Ne vedem 2-3 luni pe an.

Răspuns Câştigător
| alafaranume a răspuns:

O relatie niciodata nu o sa tina indiferent cate dovezio sa va dati unul altuia o sa apara gelozia, neincrederea, noi suntem oameni avem sentimente trairi avem zile mai bune mai proaste asa ca nu poti sti ce l-a schimbat poate probleme in familie etc, relatiile la distanta rezista in jur de 3-4 luni. maxim 6 pentru ca este foarte greu sa te vezi c cineva de cateva ori pe an, sa ai nevoie de afectiunea lui sa ai in bratele cui plange atunci cand esti suparata si sa nu o poti face. te ranesti singura

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ipoteza 1: este student si este in sesiune, un pic stresat, un pic nervos, si isi "varsa" nervi pe tine.
Ipoteza 2: a avut o relatie si s-a terminat, acum toate fetele sunt de vina pentru asta, inclusiv tu.
Nu stiu eu ce este in viata lui sau in viata ta, tu poate stii mai multe.
Cum sa faci sa-i spui asta? Daca nu poti pe mess, scrie-i un mail, ii spui acolo ca de cand vorbiti te simti mai aproape de el si sa simti altceva pentru el, scrie-i cu cuvintele tale.

| Lore2good a răspuns:

Oricat ar fi de greu, eu te sfatuiesc sa uiti de aceasta iubire pentru ca te va chinui cu timpul.Trec si eu printr-o situatie asemanatoare si ma distruge pe dinauntru...E foarte greu la distanta.Insa daca tu crezi ca vrei sa incerci si nu vrei sa renunti la el asa de usor, spune0i adevarul chiar daca o sa te refuze.E mai bine sa stie ce sentimente ai fata de el. Apoi depinde de raspunsul lui...
Mult succes iti doresc draga mea!

| MasterYoda a răspuns:

Sfat prietenesc: inchide calculatorul!

| AlexutzZa_5303 a răspuns:

sad of... te inteleg perfect. Toti facem greseli care apoi le regretam, dar din pacate nimeni nu ne ofera fericirea pe tava sad. Tu ai putea sa il intrebi direct pur si simplu : " de ce nu mai vobesti deschis cu mine? sad " si atunci lucrurile o sa decurga de la sine. Sa nu iti fie frica daca pentru inceput iti va refuza o relatie, daca va iubiti cu adevarat totul va fi OKwinking

| jupiterestru a răspuns:

Pai ce sa zic,relatiile la distanta nu prea tin,mai ales ca sunteti tineri,probabil si-a gasit pe altcineva si s-a saturat de "palavrageala" a trecut la actiune baiatu,s-a plictisit de tine mai mult ca sigur, asta e viata, baieti sunt multi uita-l, nu te mai gandi la el.

| sori94 a răspuns:

fii femeie si spune"i cu tupeu, doar nu o sa patesti nimic... byewinking

| sori94 a răspuns:

fii femeie si spune.i cu tupeu, ce.i asa mare lucru? bye