| Piper987 a întrebat:

Am 21 de ani si pana la varsta asta am fost virgina, mi-am inceput relatiile sexuale acum 7 luni. M-am despartit de iubitul meu. El a fost foarte important pentru mine, am investit enorm in relatie pentru ca am vrut sa tina pe o lunga durata. Din pacate nu s-a putut. Eu am o educatie de la ai mei mai stricta. Ai mei is pocaiti. Si m-au invatat ca ar fi trebuit sa astept casatoria. Eu nu am tinut cont, pentru ca il iubeam pe acest baiat si simteam ca cu el vreau sa o fac. Nu-i o decizie ce regret.
Ce regret e ca nu stiu de ce, in loc sa zic lasa ca vine altul in viata si o sa imi treaca. Eu zic: nu pot! Cum o sa fie in urmatoarea mea relatie? Cum o sa ma dezbrac, cum o sa mai am incredere, stiu ca suna prost dar nu mai am nici un fel de incredere in mine! Ma simt ca un obiect uzat.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti pocaita cum ai putut sa faci sex fara sa fi casatorita? asta cu rusinea nu ai avut-o cu acest baiat?

| Piper987 explică (pentru RAY):

Nu stiu daca te ai grabit cand ai citit dar laughing scrie clar ca parintii mei is pocaiti si mi au oferit o educatie mai stricta. Nu am zis niciunde ca eu is pocaita.

| RAY a răspuns (pentru Piper987):

Tie iti place sexul pacatos?

| mihai69 a răspuns:

Nu ești deloc un obiect uzat, ci o ființă cu visuri și dorințe.
E firesc să te simți secătuită imediat după terminarea unei relații în care ai investit așa de mult. Dar nu trebuie să rămâi aici, să-ți plângi de milă la nesfârșit!
Odată cu trecerea timpului va crește din nou încrederea în tine. Iar dacă o să apară „Făt-Frumos"-ul potrivit, te va ajuta chiar el să te simți mai bine, împlinită din nou. Și chiar o să te bucuri când va veni iar vremea să te dezbraci pentru el. Rămâi optimistă și deschisă!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru mihai69):

Ai dat un răspuns realist și încurajator. Asta are de făcut în viitorul apropiat și o să devină iarăși o persoană optimistă și conștientă de propria valoare. Succes!

| Freya1 a răspuns:

Din cauza ca a fost prima ta iubire si din cauza ca ai fost crescută cumva mai stric ai stările astea si parerile de rau.Nu stiu din ce cauza v-ati despărțit dar lucrurile astea se mai întâmplă, cu timpul o sa treci peste si vei fi fericita langa acea persoana potrivita tie.
Nu trebuie sa consideri sau sa crezi despre tine ca esti un obiect, nu vei fi niciodata un obiect ci o ființă umană cu sentimente doar ca tura viitoare trebuie sa ai mai multa răbdare să cunoști omul de langa tine ca sa iti dai seama daca poate fi ceva serios.

| sofisis a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce te simti asa. Asta inseamna ca nu iti asumi nimic din ce s-a intamplat si consideri ca acest baiat te-a manipulat si fortat cumva sa iei decizia asta. Asta e adevarata problema, nu faptul ca nu mai ai himen.
La 21 de ani chiar nu pot sa cred ca ai o gandire atat de inchisa si ca tu te rezumi la un vagin. Atata e de tine? Asta e tot ce valorezi? Naspa atunci.

| Donsavas a răspuns:

Nu esti nici prima nici ultima femeie care gândește asa. Nu s-a folosit nimeni de tine. Nu ai fost violata. Ai facut o din plăcere. Data viitoare tot din plăcere o vei face si la fel de usor va fi. Nu mai pleca de la premiza ca o sa doară ca nu e asa. Nu e ca si cand te a părăsit la bătrânețe si mori singura sau te a lăsat însărcinată și a plecat.

| Nilsson a răspuns:

Asta e, nu e nimeni fără de păcat, acum înțelegi și tu că principiile religioase au rolul de a-și proteja pe oameni și nu de a-i îngrădi.
E un lucru bun că simțul conștiinței e încă activ la tine, altora nici nu le-ar păsa de chestia asta.
O să găsești pe cineva cu care sa te căsătorești dar trebuie să fii sinceră cu el și să știe de la început că ai fost cu cineva care te-a trădat.

| ancaval a răspuns:

Rău destul că ai acceptat să te culci cu el. Rău destul că NU ai ascultat de părinții tăi. Era urgent să o faci? Ce ai realizat? Nimic.

În ziua de azi, slabe șanse să construiești CEVA cu cineva. Oamenii speciali sunt din ce în ce mai puțini.

Poate e mai bine să fii individualist, ipocrit, rezervat, DECÂT credul și plin de speranțe prostești.

| BlackRose03 a răspuns (pentru ancaval):

Ăm...are 21 de ani...altele și-o trag de la 12-13 ani in ziua de azi deci e oklaughing

| ancaval a răspuns (pentru BlackRose03):

Și cine e curios de altele? Lasă-le pe altele. Era vorba STRICT de fata care a pus postarea.

Și ce ți se pare așa OK? Că se duce cu unul cu care NU are nici o șansă, niciodată, să realizeze ceva?

Hai să mai punem și un pic de creier în viața de zi cu zi, că dacă ne luăm după inimă... putem considera că, una ce o fost cu 15 bărbați, ar fi iubit sincer, corect? NU o să zică nimeni așa ceva, toți o să o considere curvă. De ce? Pentru că lumea doar atacă, și atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh da, stai liniștită mai sunt multe ca tine, bine nu multe majoritatea în ziua de azi au o experiență nereusita din prima relatie, asemenea chestii sunt considerate normale, nu tu că ai fost extrem de imatura și nu ai ascultat de părinții tăi și ți-ai dezamăgit familia chestii din astea se mai întâmplă laughing și e normal să se întâmple pentru că? Asta e viața laughing

Răspuns utilizator avertizat
| inflicted a răspuns:

Morbid are o gândire infectă nu îl băga în seamă.O să te vindeci e normal să gândești așa fiind primul și fiind de acea religiei... ascultă l pe mihai69.

| IulianaStieTot a răspuns:

In ciuda a ce ti-ar spune parintii extra-religiosi si jumatatea needucata a societatii. Femeile nu sunt de unica folosinta. Am mai spus-o si, jur, o sa dau reply cu chestia asta la fiecare postare de genul. Daca tu ai impresia ca valoarea ta sta intr-un concept invechit care fizic nu exista, doar psihic (da...da...ruperea himenului e un mit), atunci imi pare rau pentru tine. Esti victima unor concepte care au fost create tocmai pentru a trage femeia in jos. Esti tanara, ia si bucura-te de corpul tau si iubeste in continuare. Valoarea ta sta in bunatatea sufleteasca si cum tratezi oamenii de langa tine, nu in virginitate si cati parteneri ai avut.

| Andreyuts92 a răspuns:

Nu ai facut nimic greșit în asta mai ales dacă îl iubeai, de asta ai păsărica, ca să o dai, te pup