| anonim_4396 a întrebat:

am avut o relatie cu cel mai bun perieten al iubitului mei, tin sa mentionez ca nu suntem casatoriti dar avem un copil, fara jigniri va rog, am avut o relatie cu acest barbat timp de 4 luni s-a terminat urat intre timp el este casatorit iar pe langa sotie am aflat ca umbla si si cea mai buna prietena a mea, practic cu mai multe, sotia lui a aflat de celelalte dar nu si de mine, insa eu am rupt orice legatura cu el de cand am aflat acest lucru ca era cu mai multe, as vrea sa ii dau o lectie dar nu stiu cum, dau funda la orice raspuns care ma poate lamuri si pe mine de ce am fost atat de oarba!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Uite ce moralistă s-a găsit să îl judece pe ăsta că umblă cu mai multe, că tu tare curată la suflet ai fost când te-ai băgat cu cel mai bun prieten al lui, fi-mi-ar scârbă să-mi fie de voi de oameni fără principii, te mai și trezești tot tu să faci gură, măcar taci naiba acolo

| Violleta2022 a răspuns:

Mai femeie, dupa ce ca ai destule bube in cap, tot tu vrei sa dai lectii?
Ai facut destul rau acestui om si familiei lui, vezi-ti de viata ta amarata si dispari pe veci din viata lui si a familiei lui!

| corbulalbrosu a răspuns:

Zi mersi sa ai scapat atat de ieftin. Probabil ca te mananca-n c#r de ai asemenea pusee de ''vitejie'' de a fi tu cea care sa-i dea lectii de moralitate. Intro asemenea situatie este recomandat si indicat sa stai chitic si in permanenta sa te rogi celui de sus sa-l faca sa taca, pentru ca nu cumva el sa fie cel care inceape sa scoata la iveala aventura voastra si sa ajunga la urechile sotului tau infidelitatea ta si mai ales picanteriile din povestile voastre de amor. laughing

| mihai69 a răspuns:

Vrei să-i dai o lecție? Spune-i că ai HIV.

Răspuns utilizator avertizat
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Dacă ai un copil cu cineva iar tu te găsești sa umbli cu altul, cum iti permiți să ai dreptul să-i dai lecții? Asa functioneaza karma...tu ai umblat cu cel mai bun prieten al sotului tau iar el a umblat cu cea mai bună prietenă a ta. Vrei sa dai lectii de viata? oare copilul tau ce ar crede daca ar sti ce ai facut tu?

| Delcatty a răspuns:

Vrei sa ii dai o lectie, te simti ranita de ce a facut, dar si tu ai procedat fix la fel!
De parca nu era destul inselatul, ai facut-o si cu cel mai bun prieten al celui cu care ai un copil.
Pe bune, ce te-a apucat sa faci prostia asta?
Ai un copil cu tipul celalalt, iar cel cu care l-ai inselat are o familie, deci ai stricat in mod brutal doua familii.
Daca o sa se afle, o sa iasa urat. Stii ca celalalt te are la mana cu asta, asa ca mai bine stai cuminte si nu-l supara.
Dar... daca mai ai vreun strop de bun simt, spune-i sotului. Adevarul te elibereaza. Ai face ceva moral si asumat. Evident, cel mai probabil te-ar parasi, dar exista sansa sa te ierte doar fiindca aveti un copil.