| Tavy201 a întrebat:

Am o problema destul de mare. Ieri seara m-am combinat cu o fata destul de draguta, care se dadea la mine de cam 7-8 luni. Azi, am iesit pe-afara noi doi, cea mai buna prietena a ei si un prieten de-al meu. Mai bine zis un fost prieten. la un moment dat, asa-zisul meu prieten o trage intr-o parte si ii sopteste ceva. Pe moment nu am realizat, dar dupa ea a inceput sa se comporte ciudat. Dupa, am plecat acasa si ei trei au ramas, el ducandu-le pe fete acasa. Ea nu mi-a zis nici macar un "pa" la vreo 2 ore dupa ce am plecat in casa, ii trimit un mesaj in care am intrebat-o de ce era suparata. Dupa ea mi-a zis ca prietenul meu i-a zis ca am vazut la ea decat fundul si sanii (ceea ce nu e adevarat). Am incercat sa-i spun ca este gelos, insa l-a crezut pe el, fiind prima data cand il intalneste. Am rugat-o sa aleaga: ori sa uite zilele astea 2 sau sa ne impacam. Ea a zis sa uitam. Eu speram sa sa zica sa ne impacam, aparent.cand am spus ca el o sa-si ia bataie de la mine, a zis sa il las in pace, ba chiar a insistat. Dupa, l-am intrebat pe el ce i-a zis si el mi-a raspuns decat ca ea nu ma place, desi s-a comportat normal inainte sa vina el. Din toate astea, ma face sa cred ca ei doi sunt acum impreuna. Cum pot sa fac sa o recuperez? Va rog mult, tin incredibil de mult la ea si stiu sigur ca si ea tine la mine, insa dupa asta chiar daca as reusi sa-i despart, tot nu cred ca s-ar mai intoarce la mine.

Răspuns Câştigător
| Flaviusbv a răspuns:

Frate..si eu am fost in situatie ca tine eu cand am patit asta l-am calcat in picioare pe respectivu ''prieten'' si dupa 1 saptamana cat m-am rugat de ea sa ma ierte si sa ma creada ca o iubesc nu mi-a iesit din prima.Dar am tot incercat m-am chinuit si usor usor am apropiato de mine si dupa 3SAPTAMANI!laughingam reusit sa fiu cu ea.Deci sfatu meu e sa continui sa vorbesti frumos cu eahappysa te comporti ca si cum ti-ar pasa! si ar fi cea mai importanta fiinta de pe pamant si o sa vezi ca o sa reusetihappy

| Tavy201 explică (pentru Flaviusbv):

Mersi mult frate, sunt fericit ca cineva ma intelege, dar si nervos ca mai e cineva care sa fi avut un asemenea "prieten" o sa incerc, desi s-ar putea sa fie cam greu, pentru ca majoritatea timpului care sta pe-afara si-l petrece cu cea mai buna prietena a ei, cu care sunt coleg de clasa. si aiurea e ca sunt destul de aropiat de ea. Ce-i drept voiam sa fac fix ce mi-ai zis tu doar ca asta mi-a dat un mic imbold sa am incredere ca am ceva sanse sa reusesc...laughing)

13 răspunsuri:
| tranquilaaa a răspuns:

Eu zic sa o lasi balta. E greu stiu, dar daca a preferat sa-l creada pe ala si nu pe tine, ceva nu e in regula. Poate nu tine suficient la tine si nu a stiut cum sa termine relatia

| Dariusuu a răspuns:

E pierderea ei doar, nu ştiu cum poate avea încredere în el, şi nu în tine.

Dă-i pace, probabil peste câteva zile îţi va scrie ea.

| Tavy201 explică (pentru Dariusuu):

Zice ea, ca el pare baiat de treaba si dupa cum am mai spus, cred ca ei sunt impreuna acum...

| Ichnat a răspuns:

Nu stiu cum poti zice ca e prieten inca... Aratai ca o vrei si pentru altceva! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Otils a răspuns:

Ma pun in locul fetei ...De 2 zile intr-o relatie nu crezi ca se simte putin debusolata si nu stie ce sa creada de atitudinea voastra? Eu zic sa rezolvi problema cu el ...ca pana la urma el s-a bagat in relatia voastra si daca ea nu intelege ca tu ai facut tot ce ti-a stat in putinta treci peste happywinking

| Tibi1999 a răspuns:

Incearca sa o aduci intr-o ambuscada gen sa vorbesti cu un alt prieten sa-i spui vorbele pe care trebuia sa i le zici ei subanteles sa o cuceresti iar ea sa fie in spatele tau fara ca tu sa stii