| SaRiNoOtZa a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Ieri am fost la iubitul meu acasa era singur si ne-am sarutat m-a pupat pe sanii, aveam sutienul dat jos si m-a atins jos cu mana aveam blugii pe mine, dar nimic mai mult. Tata m-a sunat si i-am zis ca sunt la o prietena l-am mintit si mama a auzit aseara cand vorbeam cu el la telefon si m-a pedepsit fara telefon, fara iesit afara, fara banii etc.Eu tin foarte mult la el, este coleg cu mine si mama vrea sa se ia d emine.Credeti ca am facut rau ca m-am dus singura la el acasa si am stat cu el in camera si am facut diferite chestii? Cine vrea mai multe detalii sa lase id-ul prin mesaj privat.Multumesc.funda+votP.SNu am facut sex cu el

Răspuns Câştigător
| LNK a răspuns:

Daca nu ati trecut si la fapte, nu e chiar asa de grav. Ce e asa de periculos? La varsta asta e normal sa fii curioasa. Dar totusi, stii ce se spune "curiozitatea a omorat pisica". Daca deocamdata te mentii la acest "nivel" e in regula, dar sa nu treci si la fapte, pentru ca totusi din joc in joc se poate ajunge si la asta. Si in ciuda intrebarii care ti-am pus-o anterior, poate deveni periculos.
Acum, sincer, intrebarea de la sfarsit e fara rost. "Credeti ca am facut rau ca m-am dus singura la el acasa si am stat cu el in camera si am facut diferite chestii?" Noi ce ar trebui sa raspundem? Nu ai facut rau, dar ai grija sa nu se ajunga la sex. In rest, nu e asa de colosala problema. Nu te stresa.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 15 ani nu ar trebui sa te duci acasa la barbati. E cam urat si denota o educatie precara. Sincer, un baiat care te-ar respecta cat de putin nu te-ar chema la el acasa cand e singur. Cred ca prietenul tau nu are o parere prea buna despre tine, adica are impresia ca nu prea meriti respect, ca nu conteaza aspectul asta, ca nu ai puritatea unei fete de 15 ani.
Cea mai grava greseala a fost sa-ti minti parintii. Ai 15 ani, unde vei ajunge daca la varsta asta minti si mai ales parintii? La 18 ani ai sa furi, mai tarziu ai sa santajezi? Niciodata in viata ta sa nu-i minti pe cei ce ti-au dat viata, este un gest foarte urat care te coboara mult si te face o persoana demna de tot dispretul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte periculos la 15 ani ai tăi. Dintr-un astfel de joc se poate ajunge și la un contact sexual!
Nu-ți distruge adolescența cu "tandrețuri" periculoase și riscante!
Ascultă de mama ta că îți vrea binele, iubirea poate să mai aștepte ceva ani și nu te mai apropia de colegii tăi, alege pe cineva neutru.
Mare grijă să nu fi filmată și apoi Doamne ferește ce se mai poate întâmpla, fii cu ochii în patru că paza bună trece primejdia rea.
Sărbători pascale liniștite alături de familia ta care te iubește.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| AyU a răspuns:

Bun...uite e vina ta ca te'au prins parintii. trebuie sa mai atenta. na'ai facut nici un rau ca ai fost la el acasa si clar ca nu putei sa ii spui la taicato ca esti la iubit in pat cand te'o sunat. trebuie sa fii numa mai atenta cu parintii ca au coarne devillaughing

luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, am aceiasi parere cu Brigaela, nu trebuie sa mergi la nici un baiat acasa, mai ales el fiind si singur, caci ei nu iti spun niciodat' adevarul si cine stie prin ce vei putea trece fiind prea tarziu pentru regrete. Te rog de iti doresti binele, ai incredere in ce iti spune mama, caci ea este femeie si stie bine la ce te expui fara sa te gandesti la consecinte la doar 15 ani, mai tarziu ce va urma va fi numai vina ta, gandeste-te mult la ce a fost si sa stii ca nici un baiat nu merita ca viata si viitorul tau sa ti le distrugi pentru o clipa de placere ce mai tarziu poate sa iti aduca si un nedorit copilas si totul sa se schimbe in defavoare ta. Ai doar 15 ani si acum nu pretuiesti asta, esti o prada usoara si nu vrei sa stii asta, esti mult prea mica si desi spui ca nu ati facut sex, ceva s-a intamplat si te pune cred pe ganduri, e prea timpuriu sa te preocupe asta, crede-ma, acum nu vezi raul din asta; te rog mult, fii intelepta asa cum trebuie sa fii daca te respecti pe tine si nu pe el si sa stii ca nu iti trebuie mult ca sa iti pierzi capul si sa te trezesti ca esti deja insarcinata din te miri ce joaca " nevinovata " pe care Tu o crezi asa. Te rog de tii un pic la tine si te apreciezi la justa valoare, nu iti pierde acum capul pentru o idila nemeritata ce iti poate schimba intr-o clipa destinul. E usor sa te trezesti ca vei fii mama si ca scoala va fi amanata pentru ceva timp si atunci tot la parinti vei apela caci baietii nu fac decat sa fuga de raspundere, dar mai ales sa se trezeasca la varsta asta ca sunt tati; gandurile mele de bine si ai grija de tine, tineretea e numai una si este numai a a ta! Apreciaz-o si aparat-te de viitoare neplaceri ce numai din vina Ta se pot intampla. O fata nu are ce cauta la 15 ani la un baiat acasa caci, prin acceptarea vizitei, ea accepta tot ce se poate intampla si nu uita ca baietii nu au scrupule. Arata-mi macar Unul, ce recunoaste greseala si copilul ce se iveste "dintr-o joaca nevinovata " in calea destinului lor. Trebuie sa te iubesti numai pe tine, baietii vin si pleaca mereu, palaria lor se scutura si tot pe cap se aseaza, dar voi fetele sunteti cele ce cresteti copiii si care renuntati la viitorul ce l-ati putea avea si pe care vi-l acceptati singure. Lucien.

| Andreea357 a răspuns:

Daca il iubesti nu stiu de ce ar fi ceva rau ca te-ai dus la el numai ca trebuie sa ai grija la 15 ani faci asa ceva...e periculos si cand te mai duci la el si crezi ca faketi mai mult de a va saruta (sex) protejeazate sa nu te trezesti cumva cu un copi...

| MaliceThemen a răspuns:

Hey!
Trebuie sa ramai mai cuminte daca intelegi ce vreau sa spun... sa ramai virgina pana la 18 ani!
Ai grija totusi sa nu te traga in plasa lui si atunci nu mai ai cum sa scapi, trebuie sa fii mai atenta. Cand vorbesti cu el du-te in baie si asigura-te ca nu e nimeni pe la usa sa asculte conversatia.Acum ca deja ai pedeapsa spune-i si lui ca sa nu iti dea vreun apel iar mama ta sa raspunda ca face si mai rau.Fii cuminte cand este pedeapsa si da` de inteles ca ai priceput scopul pedepsei. Data viitoare sa ai mai multa grija happy

| SaRiNoOtZa explică:

Am 15 ani

| SaRiNoOtZa explică:

Si prietenul meu are tot 15 ani, este coleg de clasa.

| 006iulia a răspuns:

Ceao. Nu cred ca ai facut rau ca te.ai dus la el si ati facut diferite chestii, daca tii la el.de ce nu.
Si cand mai vb cu el asigurate ca nu e mama ta prin preajma. happy