| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru si sper sa ma ajutati la fel cum a-ti facut-o pana acumsadhmm stiu ca pentru multi o sa fie cam amuzant, dar pentru mine nu prea este, din contra este foarte dureroscrying, deci am fost impreuna cu un baiat 3 luni jumatesad, el nu pot sa sp ca a avuth un comportament exemplar, iar aici ma refer ca era cam indiferent, vb putin la tel, 4-5 sms toata ziuasad, si toth asa, iar eu am trecut cu vederea peste multe, de multe ori nu pot sa cred cat de proasta am fost sa ii accept atatea, dar dehhh---bun, problema este ca inca nu pot sa il uit, stiu ca multi o sa ziceti ceva de genu:"cum sa ti ma la unu atat de mult, la naiba doar 3 luni"uite ca nici mie nu imi vine sa credcrying, iar acum si-a facut si prietenacryingcand am vazuth am zis ca mi-a cazuth lumea in cap, iar asta nu inteleg de ce ca la naiba ne-am desp de 1 luna si ceva, iar acum nu stiu cum sa fac sa trec peste starea asta nasoala,crying, cum sa-l uit, voi ce a-ti face?cryingva rooogcrying( va muultumesc enorm pentru raspunsuri si in acelasi timp pentru rabdarea de a citi:*:*:**:love strucklove strucklove struck

Răspuns Câştigător
| AlinnaM a răspuns:

Deutza eu am pierdut mai bine de doi anii cu unu care nu m a meritat pentru ca am facut prostia sa ii dau inca o sansa si tot asa. Primul instinct trebuie urmat eu ma despertisem de el dupa o luna si m a prostit sa l iau inapoi si tot asa. Rezultat: au trecut 3 ani de la despartirea definitiva si inca regret prostia mea imensa, atata timp pierdut in zadar. Timp in care ma puteam distra puteam fi cu unul mai bun, puteam pur si simplu sa fac lucruri pentru mine. Daca el deja si a gasit pe alta e clar ca l doare undeva de tine, gandeste te daca nu cumva si la tine faptul ca nu mai te vrea nu e de fapt orgoliul si ambitie si nu iubire. La mine asa a fost, ma ambitionam sa fac relatia sa mearga mai ales ca toti erau impotriva ei si nu voiam sa recunosc graseala mea. Cand nu poti avea un lucru te face sa ti l doresti si mai mult dar nu e obligatoriu iubire.
Sunt atatia baietii pe lume chiar nu are rost sa plangem dupa cine nu merita, ei nu o fac ci trec imediat la urmatoarea. Ar trebui sa invatam si noi din greselii si sa stim sa spunem NEXT!

10 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Fa-ti alt prieten.

| Jameson a răspuns:

Fa alte activitati care sa iti ocupe timpu, incearca sa iti faci alt prieten si accepta in gandul tau ca totul s-a terminat nu mai spera la o eventuala impacare.

| pisi1793 a răspuns:

Fii indiferenta! Fa-l sa creada ca tu nu esti chiar asa de moarta dupa el, combina-te cu alt baiat, fa-i in ciuda.ca el asta face acumwinkingca vb aia, un baiat isi ridica palaria si pleaca dar o fata sta si sufera.Trateaza-l cu indiferenta si o sa vezi ca el o sa se intoarca la tine

| oanaade a răspuns:

Stiu cum e, la mine a durat mai putin si cand aud ca el ar putea sa isi faca alta prietena imi vine sa mor. Incearca sa iti faci si tu un prieten stai cu el mult timp. Stai cu amicii tai. Si o sa vezi ca iti trece. Eu asa fac si merge. Si daca nu poti sa il uiti, bagate peste el si prietena lui. Fai sa se desparat. Eu asa asi face kiss

| bowwow970 a răspuns:

Vodka este raspunsul pentru tine!

| asdfghjkpioiytrewqasdfgh123456789 a răspuns (pentru bowwow970):

Imi pare rau dar nu beau, oricum mersi esti amabillaughing

| bowwow970 a răspuns (pentru asdfghjkpioiytrewqasdfgh123456789):

Toate au un inceput, iti garantez ca o sa te simti mai binehee hee

| asdfghjkpioiytrewqasdfgh123456789 a răspuns (pentru bowwow970):

Nu multumesc,nu cred ca rezolv ceva daca m-as apuca sa beaulaughingnu cu bautura se rezolva ceva dupa parerea mea,ci cu multa ambitie, vointa etclaughingnumai ca la mine este putin mai greu, dar sper sa reusesc cat mai repede.Te pup!

| Sunshinexd a răspuns:

Te inteleg perfect, in aceasta situate sunt si eu si stiu prin ce treci, mi-e nici dupa 4 luni de cand nu mai suntem impreuna tot nu pot uita! Pe mine ma ajuta foarte mult sa ies cu colegi mei, sa fiu cu zambetul pe buze cat mai mult posibil, sa glumesc, sa rad orice numai ca sa nu fiu cu gandul acolo... la el!straight face Te inteleg si oricum asa e adolescenta, cand vom fi batrani ne vom aminti si ne vom amuza happy!

| miha98 a răspuns:

Stiu cum te simtii straight face doar ca fostul meu prieten nu a mai avut nici o prietena de atunci si daca a avut a facut in asa fell in cat sa nu afluu eu... incearca sa stai alaturi de amici colegi mai mult timp incepe o alta relatie poate poate il uiti