| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi. Am 25 de ani si sunt cu cineva din Canada de 5 ani. Problema e ca eu nu am fost niciodata in Canada. Doar el a venit la mine. M-a cerut de sotie si am acceptat. El spune ca, daca sunt sotia lui am drepturi depline in canada deoarece o sa am green card (cum zic ei). Nu vreau sa merg acolo ca emigrant din moment ce o sa fiu sotia lui si vreau sa stau acolo permanent. Din cate am inteles, emigrantii au voie sa stea doar o perioada de timp. Cate sanse sunt sa pot sta acolo permanent fara sa am probleme cu legea? Va rog ajutati-ma. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Da pai nu te poti duce ca emigrant asta e clar, din cate stiu eu nu poti sa stai mai mult de 3 luni sau 6 lunithinking nu mai stiu exact, decat daca te casatoresti.eu asa stiu.