| AnonimusGate a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am cu o fata un an jumătate dar... mereu iesim in zone in care sa nu prea fie lume gen pe stadion am mers mereu deloc in parc care e fix langa stadion asta de 1 an jumătate si efectiv nu ma ia de mana daca-i lume pe stadion si nu stiu ma simt naspa si efectiv nu i-am cunoscut parinti si nu isi face planuri cu mine de viitor si e o relatie care continua parca doar din lipire nu stiu cum sa zic dar e ciudat ne simtim bine când suntem noi doi. Dar ea e foarte vulcanica un doi ma jigneste si ma enerveaza si nu stiu e frumoasa si are cur tate sunt baiat, baieti vor intelege si oarecum sunt nesigur pe mine ca voi gasi o fata asa de frumoasa. Si e curtata de baieti am fost lasat o data pentru un baiat asta prin ianuarie o saptamana nu am vorbit, imi lasa doar seen si a vorbit cu mai multi baieti si nu stiu spune ca ma iubeste dar oarecum cred ca asteapta momentul sa isi gaseasca pe altul cu care sa se poate intelege si sa ma lase, Am 18 ea 17

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te compromiți prea mult pentru niște țâțe și un fund. Ești atât de important pentru ea încât nu-și asumă o relație cu tine (nu aveți 10 ani să vă ascundeți de părinți și ochii lumii). Te jignește pentru că așa simte (în ochii ei ești băiatul prost pe care poate să-l prostească cu fizicul și câteva vorbe). Ai grijă la aparențe. Oamenii sunt unici, nu sunt obiecte în mai multe exemplare. Frumusețea stă în ochiul privitorului. Frumusețea este trecătoare. Vrei să fi cu cineva pentru frumusețe sau pentru ce te face să simți. Nu te iubește. Tu n-o iubești. Este atracție fizică și atașament. Te iubește atât de mult încât te-a lăsat pentru altul. Tu pentru ea ești acel cineva la care se întoarce. Toate fetele au *****, dar nu toate sunt comori. Este cu tine pentru că îi oferi atenție și afecțiune (adică ai un caracter corespunzător cerințelor și nevoilor ei). Tu o iubești pe ea ca persoană sau pentru ce-ți oferă? Oamenii nu se schimbă, ei arată cine sunt cu adevărat. Nu ești cu adevărat important pentru ea, ești doar acel cineva cu care își pierde timpul până găsește pe altul. Nu are gesturi de tandrețe cu tine în public pentru că nu simte (dacă ai conta pentru ea, te-ar lua măcar de mână). Poate la exterior este frumoasă, dar în interior este ipocrită și superficială. Va veni o zi când pe stradă vei vedea cupluri ce se iubesc (ce-și exprimă iubirea în public), îi vei auzi cum pe o bancă într-un parc își fac planuri de viitor. Vei vrea și tu, dar tu ai forme. Sufletul se hrănește cu iubire, nu cu forme (ai sufletul flămând după iubire, dar tu alegi aspectul fizic). De ce să te ducă la părinți când oricum mai devreme sau mai târziu o să vă despărțiți. Nu deveni depedent de o iluzie. Alegerile făcute te vor duce la finalul dorit. Fericirea este în interior, nu în obiecte și oameni trecători. Fi cu cineva care te face să simți ceva intens și profund fără să facă ceva anume. Vrei să iubești persoana sau 'personajul/ produsul perfect'. Fă ce simți.

| mmmmmnms2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un raspuns pe masura. Ma bucur sa vad oameni sinceri, inteligenti si cu picioarele pe pamant. Respect!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mmmmmnms2017):

Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E o toantă care face mișto de tine. Și dacă ai deschide ochii și ai privi atent în jur, sunt sigur că o vei descoperi pe „EA", cea mai bună fată, care suspină după tine dar n-are curaj să recunoască, dacă nu de altceva, măcar pentru că tu ai o „prietenă".
Move on, kid!

| Arbănaș_Diana_1998 a răspuns:

Eu zic sa ii spui in fata ce simti. Poate ca ea nu e inca pregatita pentru o relatie serioasa si planuri de viitor, eu zic sa vorbesti cu ea si sa o intrebi daca aveti lucruri sau planuri de viitor in comun, daca nu, eu zic ca nu are rost sa continui intr-o relatie care nu duce nicaieri! Apropo, mai sunt fete cu sani si cur fainewinking