| Florenta16 a întrebat:

Am o intrebare stupida, dar va rog sa nu ma jigniti si sa raspunzi cum considerati voi.
De cateva zile mi se zbate asa ceva mai pe langa burta, si am avut menstruatie si acum mi-a trecut, si tot mai am dureri pelviene. Ma doare si capul, ma simt si obosita, sanii nu ma mai dor si nu sunt umflati sau inchisi la culoare, dar ma gandesc la o posibila sarcina. Faza e ca nu am avut contact sexual pana acum, tocmai de aceea vreau sa intreb daca stiti ce am, sau daca sperma sau lichidul preejaculator poate sa fecundeze ovulul inca de la intrarea in vagin. Am un vagin perforat, cu multe gaurele si nu stiu daca ar trebui sa ma ingrijorez. Ajutor!

7 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Ar putea fi o cistita - de preferat este sa mergi la medic. Acestea nefiind tratate la timp sau corespunzător, pot duce la infertilitate. Nu vaginul este perforat ci, himenul si, este normal - uneori, este bine sa discuti si cu mama ta despre unele nelămuriri ce apar la vârsta ta happy

| Iulia1828 a răspuns:

Daca nu ai avut niciun contact sexual pana acum, nu are cum sa fie o sarcina.

| taos a răspuns:

Pai daca nu ai avut contact sexual de ce te ingrijorezi!?
Mergi la doctor totusi!

| CorinaAlexandra0 a răspuns:

Cum adica perforat? -_-