| killmyself a întrebat:

Am o mică problemă... De câteva zile am o stare de melancolie, probabil, anxietate... Simt că am nevoie de atenție din partea cuiva, însă această persoană nu cred că vrea să vorbească cu mine.
Cum aș putea face pentru a nu mai avea această stare? (Vă rog să scuzați categoria!)

Răspuns Câştigător
| GeneviveJ a răspuns:

Daca persoana repectiva nu vrea sa vorbeasca cu tine inseamna ca nu te intelege si nu e de ajutor. Asadar, nu obliga pe nimeni sa te asculte daca nu vrea, asa iti dai seama cine e aproape de tine si cine nu. Incearca sa iti ocupi mintea cu altceva decat gandurile triste pe care le ai, fa ceva pentru tine, ce iti place tie, sau ia-ti o zi intreaga si uita-te la filme ( comedii, romantice, actiune, chiar desene ) asa te vei distrage de la tristete. Incearca sa faci ceva pentru tine si sa te rasfeti, o sa te simti mult mai bine!

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mananca o ciocolata si bea un pahar de vin si treci la somnic!

| RAY a răspuns:

Esti o primata sociala, e perfect normal

| Violleta2022 a răspuns:

Evita sa-ti plangi de mila si ocupa-ti mintea si mainile cu ceva util, ca sa treaba vremea si sa uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai inima frântã, trece de la sine.