| jucatoorul a întrebat:

am o prietena am vorbit cu ea pe mes si nu de mult timp a zis ca vrea sa fie cu mine. acum care este urmatorul pas adica sa o scot prin oras sau nu? daca da unde so scot si cum ar trebui sa procedez MULTUMESC ANTICIPAT. SI LA MULTI ANI

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

E simplu pentru inceput plimbati-va undeva, sa va cunoasteti, sa vorbiti cumpara-i o floare sa vada ca esti un baiat atent! Multa bafta!

| Ramo80 a răspuns:

LA MULTI ANI! Mie mi se pare destul de simplu, invit-o la o plimbare prin oras, mergeti la o cafenea draguta unde puteti sta de vorba linistiti. Sau mergeti la un patinoar daca va place, e frumos, ceva sa va si distreze cat de cat. Subiecte de discutie gasiti voi oriunde ati fi! Mult noroc!

| ndc a răspuns:

Patinoar, cafenea, restaurant, film, plimbare impromptu prin centru ca sa vedeti decoratiunile (...mai sunt acolo, nu?). Daca tot cauti pe Internet pentru sfaturi, WikiHow are o categorie intreaga dedicata primelor intalniri (http://www.wikihow.com/Category:First-Dates ).

| Danutz2111 a răspuns:

Scoate-o in oras... duceti-va la un restaurant, mancati, poarta-te cat mai frumos si nu incerca sa fii smecher pentru ca nu o sa fie impresionata. In functie de cum decurge intalnirea, cand o duci acasa incearca sa o tii de mana pe drum, si dupa aceea sa o saruti, daca vrea inseamna ca este a ta big grin