| MelissaAntonia a întrebat:

Buna TPU... am si eu nevoie de niste sfaturi, pareri din partea voastră, poate mai sunt pe aici fete care au fost sau sunt si ele in situatia mea. Este vorba despre un băiat... Suntem de aceeasi vârsta ( 16 ani ) si suntem în acelasi liceu. Eu îl plac extrem de mult înca de anul trecut, de cand am inceput clasa a 9-a, a fost singurul baiat pe care l-am considerat frumos si pe care am pus ochii imediat Si în momentul de fata el este singurul băiat de care imi place. El se tot tine de mine sa fiim impreuna, cam de când am începul clasa a 10-a si puțin înainte sa terminam a 9-a, imi tot zice ca ma place si ca vrea sa fiu a lui, când se da unii baieți la mine le spune ca sunt iubita lui, sa ma lase in pace. Am și vorbit prin mesaje de multe ori. Motivul pentru care eu nu am vrut sa fim impreuna este ca știu ca are iubita, are o relatie de 8 luni cu ea si eu i-am spus ca nu vreau fiindca are iubita si el zicea ca ce are daca sta si cu mine si cu ea, ca el cu mine vrea sa fie, mi-a spus ca ea oricum stie ca vorbeste cu mine pentru ca a vazut si el i-a spus ca sunt gagica lui. Oricat l-as evita eu, vine mereu la mine, ma ia in brate ma pupa pe obraz, a incercat de cateva ori sa ma pupe si pe buze si chiar daca nu vreau sa il bag in seama ma intreaba ce am, daca sunt suparata etc. Problema este ca nu știu ce sa fac, nu mai rezist mult asa eu incerc cat pot de mult sa il resping sa il evit dar pana la urma nu o sa mai pot, si mi-e frica de asta ma tot gandesc daca ar merita sa incerc? Voi ce spuneti? Daca o iubea pe fata aia, mai se dadea la mine? Sa incerc sa fiu cu el?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura explicatie logica, rationala si de ''bun simt'' privind atat acel comportament afisat de acel ''cuceritor'' cat si intentia de a fi cu 2 fete in acelasi timp, este acea de a va''aburi'' in vederea convingerii si determinarii voastre, a uneia oricare ar fi ea, sau a ambelor asa zise ''iubite'' de a va f*** si nimic altceva. Este atat de clara si de evidenta intentia lui incat se vede si din...''satelit''. rolling on the floor Depinde daca si in ce masura/cat de rationala vei eusi sa fi in continuare, sau daca in viitor vei ceda dorintelor provocate de instinctele tale sexuale. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Vrea sa fi iubi 2 a lui.

| Pool77 a răspuns:

De carpe avem nevoie si noi, doar cum ne-am goli si noi? laughing)

Bai carpa, ca altfel n-am cum sa-ti spun.
Daca ala e in relatie, stai dracu pe miozda ta si lasa-i in pace.
Daca ala tot vine, respinge-l clar si direct.
Daca vezi ca nici asa nu te lasa in pace, ii dai eject in gura mare sa auda toata clasa, ce e asa mare chestie?
Daca nu functioneaza, il ignori complet si punct.
In cel mai rau caz ii scrii prietenei lui si de acolo e treaba lor.

E curvar, inca nu ti-a picat fisa?
Ai mai pus intrebarea asta, iti raspund ultima oara cat de cat serios.
Scapa de baieti de genul, astia vor doar sa te calareasca si atat.
Gagica-sa? Alta carpa.

"Daca o iubea pe fata aia " bla bla...
N-o iubeste stai calma, doar profita.

Pardon, daca-ti place sa fii carpa atunci eu am scris astea degeaba.

| Mada1920 a răspuns:

Daca tu ai avea o relatie cu el si el umbla dupa alta cum te-ai simtii? O alta intrebare la care trebui sa iti raspunzi singura, daca ei ii poate face asta, tie de ce nu ti-ar putea face peste n luni? Ori ea ori tu daca vrei ca pe viitor sa fii respectata si sa ai o adevarata relatie, daca nu...e ok si sa iti imparti "tovarasul".

| Rorry a răspuns:

De incercat poti incerca, vorba aia, o viata ai! dar nu te astepta la vreo iubire romantica, el are alte scopuri, clar. ce vreau sa spun, este: nu te astepta sa il faci tu din bad boy baiat bun, ca nu o sa reusesti. si nu te asepta sa fie doar cu tine si sa nu se tina dupa altele, ca nu se va intampla.

| Bridgit15 a răspuns:

Buna, eu cred ca cel mai bine ar fi sa ii propui sa se desparta de fata aia si apoi daca face asta, sa fii cu el. Daca nu vrea si nu vrea sa puna capat relatiei...atunci eu zic sa uiti de el. Sper ca te-am ajutat!

| MelissaAntonia explică:

Am uitatsa precizez ca eu sunt foarte cuminte, nu am mai avut iubit pana acum si el stie asta, mi-a spus ca îi place mult ca sunt cuminte deci in nici un caz nu urmarește sex.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MelissaAntonia):

Nuuu cum sa urmareasca sex? Nici sa nu iti treaca prin minte.
Fată draga sa iti intre bine in cap: Baietii vor doar sex. Tocmai ca stie ca nu ai fost cu nimeni urmareste sa fie primul. Deschide ochii.
"Daca o iubea nu se dadea la mine".
Si ce crezi ca te iubeste pe tine atata timp cat sta cu ea?
Ignora-l chiar daca e greu. IGNORAL laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MelissaAntonia):

Draga d-ra, in proportie de circa 99, 9% intentia lui este cea de a-ti trece si numele tau MelisaaAntonia in agenda sa la rubrica speciala ''FETE DEZVIRGINATE''. Daca nu-ti vei deschide la timp ochii s-ar putea sa fie mult prea tarziu. Parerea mea. Sincera. big grin