| ciara111 a întrebat:

am si eu o dilema. ieri am fost in a 4 zi de menstruatie si curgea foarte mult, dar am facut sex cu iubitul meu neprotejat, si a vrut sa incere cum e sa lasi inauntru, si stiu ca nu exista nici un risc de a ramane insarcinata, dar mi s-a oprit menstruatia, si nu stiu de ce. va rog sa ma ajutati! funda!

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

„si stiu ca nu exista nici un risc de a ramane insarcinata."
Afirmație total eronată. Chiar dacă nu ejacula, și tot puteai să rămâi însărcinată, datorită lichidului pre-ejaculator.
Cel mai bine ar fi să mergi la medicul ginecolog, să-i spui ce ne-ai spus și nouă, și să-i ceri să-ți prescrie pastila de a II-a zi (contracepția de urgență).
Să nu crezi cumva că această pilulă este o soluție de câte ori greșești. Se ia maximum de 2 ori pe an!
Mai multă grijă data viitoare, și informează-te, căci e spre binele tău!
Baftă!

| angela111 a răspuns:

In primul rand uita acest mit ca nu este posibil sa ramai insarcinata daca esti la menstruatie. Intr-adevar sunt sanse mai mici de a ramane insarcinata, dar niciodata sigur 100%. Pana si anticonceptionalele nu iti pot oferi protectie 100%. Cel mai bine du-te si cumpara-ti pastila de dupa ca sa nu ai surprize! Pastila de dupa se ia pana in 72 de ore de la contactul sexual.(Postinor2 sau Escapelle). Cu cat mai repede cu atat mai bine. Menstruatia ti s-a oprit poate din cauza ca era si timpul sa se termine. Nu dormi pe o ureche ca nu sunt sanse sa ramai insarcinata. Mie mi s-a intamplat si stiu ce vorbesc. M-am documentat apoi, bineinteles a fost cam tarziu, dar sunt sanse destul de mari sa ramaii insarcinata chiar daca ai fost pe ciclu. Bafta.

| angela111 a răspuns:

Hei Byby...nu mai da sfaturi idioate daca nu stii. Cu ce o ajuta testul de sarcina daca deja a ramas insarcinata? Daa, scuze, ai dreptate, o ajuta doar sa afle ca a ramas insarcinata dar nu o salveaza de "rusinea de a face avort" (ca doar nu va pocni din degete si gata dispare sarcina). Si de ce spun asta, pentru ca un TEST DE SARCINA NU IL POTI FACE A DOUA ZI! De fapt il poti face si la o ora sau 5 min dupa actul sexual dar nu iti va arata nimic.( Ba da iti va arata tot timpul negativ). Un test de sarcina e vizibil in cel putin din prima saptamana de cand s-a produs fecundatia. Singurul lucru de a evita un avort mai tarziu, este sa ia postinor2 sau escapelle. Am mai specificat intr-un alt raspuns asta. Apropo, pentru a te documenta mai mult citeste aici http://www.contraboli.ro/cum-se-face-un-test-de-sarcina/. Si nu mai da sfaturi daca nu stii despre ce vorbesti. Ciara inca o data iti spun, nu te crede in mituri. Du-te mai repede la farmacie si cumpara una din acele 2 medicamente pentru a evita ceva neplacut mai tarziu. Bafta!

| Anonim134 a răspuns:

Poti ramane gravida pentru ca un spermatozoid traieste pana la 3 zile in corp. cel mai bine e sa iei sa faci un test de sarcina, [nu costa mult] decat sa te duci peste vreo 2-3 luni sa faci avort. decinu`ti fie rusine. du-te si cumpara./ rusinea de a face un avort e mult mai mare decat cea de a cumpara un test de sarcina.

| Yannku a răspuns:

Felicitari esti mamica!

| Styleno a răspuns:

"cum adica nu exista nici un risc de a ramane insarcinata daca "lasa inauntru"straight facestraight facestraight facestraight face? du-te la un doctor+data viitoare nu mai faceti lucruri din astea daca nu stiti consecintele.