| OfataOarecare1 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai ciudatica...Am 19 ani si am vaga impresie ca proful de filosofie ma simpatizeaza.Mi-a fost diriginte in clasa a 9-a dar datorita unei boli am pierdut anul.Pe tot parcursul anului aceluia a fost alaturi de mine.Acum recent am observat niste reactii ciudatele- cand ma vede sa uita lung la mine destul de multa vreme (imi atrageau atentia colegele fiind ele extrem de curioase), imi zambeste cateodata in timpul orelor si rar se intampla sa imi faca cu ochiul iar ca o cireasa pe tort in ultimele ore de dinaintea vacantei la sfarsitul orei cand dadea sa iasa din clasa imi ciocanea in banca...
In ultima zi de scoala eu si mama am decis ca eu sa ii daruiesc un cadou...In momentul in care i-am inmanat cadoul practic m-am lovit "de un zid de piatra" nu am mai reusit sa mentinem nici contactul vizual iar el m-a intrebat daca raman la ora lui uitand practic ca nu aveam ora cu el in ziua respectiva.Mult timp dupa intamplarea aceasta am avut senzatia ca l-am suparat cu ceva deoarece in ziua urmatoare am avut ora cu el si a ocolit orice fel de contact vizual.
Voi ce parere aveti de toata increngatura asta?

Răspuns Câştigător
| PsychologistT a răspuns:

Te macina aceasta schimbare de comportament a lui dupa acea intamplare.
Depinde si ce cadou a fost.
Probabil ca si-a dat seama ca tu ai observat ca te simpatizeaza, si ca nu e bine ce face.
Fiind un cadru didactic, e supus unor riscuri.

14 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

E posibil sa se fi auzit ceva zvonuri in scoala, pentru ca asa sunt copiii, vorbesc multe, si a incetat ca sa nu se ajunga prea departe si el sa fie dat afara. Nu ne-ai spus cati ani are el. Daca ati fi de varsta apropiata, tu ai 19 ani deci ar trebui sa termini liceul, si nu i-ai face probleme. Poate doar te simpatiza si s-a atasat de tine pentru ca ai fost bolnava si ti-a fost alaturi. Poate ar trebui sa vorbesti cu el, sa il intrebi daca ai gresit cu ceva, pentru ca ai simtit o raceala in ultima vreme. happy

| OfataOarecare1 explică (pentru IsabelaIssa):

Si cum as putea eu ca eleva sa il abordez pe el ca profesor fara sa para extrem de deplasat? si ce i-as putea spune chiar daca sortile/destinul mi-ar oferi o sansa la o conversatie face 2 face?! (fara chestii deplasate sau imature)

| IsabelaIssa a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Pai dupa ce se termina ora poti sa te duci la el si sa ii spui ca atunci cand i-ai dat cadoul l-ai vazut oarecum suparat, si daca e din cauza ta sa-ti spuna, daca ai gresit cu ceva. Atat. Oricum poate tine la tine ca o prietena si ai interpretat tu gresit privirile lui. Fii si tu la fel de indiferenta si nu il mai privii prea mult, ca si cum nimic din cele spuse de tine nu s-a intamplat.

| OnuOnulică a răspuns:

Omu era doar amuzant si politicos cu tine nimic mai mult stai linistit.

| PsychologistT a răspuns:

Intrebarea e: Tu ce simti fata de el?
Parerea mea e ca ai o oarecare atractie, si iti place tot ce se intampla.
Sunt aproape sigura ca esti una dintre favorite pentru el.

| OfataOarecare1 explică (pentru PsychologistT):

Nu m-am gandit la o relatie din cauza diferentei de varsta si a multor alti facori dar asa as putea spune ca il simpatizez si eu... Aveam nevoie de opiniile unor persoane total obiective happy Aveam o oarecare temere cu privire la faza cu cadoul-aveam senzatia ca am gafat undeva...nu stiu

Răspuns utilizator avertizat
| OfataOarecare1 explică (pentru Valeriu12345):

Sincer nu stiu cati ani are...dar probabil ca pe acolo...nu stiu

| OfataOarecare1 explică (pentru PsychologistT):

Un set cu un pix si un stilou parker i-am facut cadou. Sper sa fi fost adecvat...

| PsychologistT a răspuns (pentru OfataOarecare1):

E un cadou potrivit pentru el, tu nu ai facut nimic neplacut.

| PsychologistT a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Te macina aceasta schimbare de comportament a lui dupa acea intamplare.
Depinde si ce cadou a fost.
Probabil ca si-a dat seama ca tu ai observat ca te simpatizeaza, si ca nu e bine ce face.
Fiind un cadru didactic, e supus unor riscuri.

Răspuns utilizator avertizat
| cipri1999 a răspuns:

Dupa nume credeam ca ii baiat si profu tau e homosexual laughing pai ce sa zic, se vede clar ca are o atractie pentru tine si daca si tu ai ce mai conteaza varsta? dar nah pare destul de ciudat happy

| Miky1 a răspuns (pentru cipri1999):

DAR cine a specificat varsta aici?

| HPPJATO a răspuns:

Doar de preferentiaza, nimic mai mult. Eu cred ca el doar incearca sa fie dragut cu tine.