| DeDe547623796 a întrebat:

Am si eu o mica problema...e vorba de un baiat. Faza e ca eu nu stiu ce sa mai cred. Sa incep cu inceputul: ma cunosc cu un baiat de mult timp si ne intelegem foarte bine doar ca eu il cam plac iar el, nu stiu. Se baga o alta fata de care i-a placut pe vara, e genul de fata care e geloasa fara motiv si scoate foarte multe barfe fara sens. Iar eu cu baiatul acela vorbim pe wapp non-stpo, la telefon minim 3 ore si daca vreau sa inchid baga tot felul de pretexte ca vrea sa ma intrebe ceva (chestii banale). Cand ne intalnim intamplator sau planificat (la meditatii) are tot timpul un zambet tampit pe fata si ma face si pe mine sa zambesc si asa zambim amandoi fara motiv, se aseaza tot timpul langa mine si uneori ma ia de mana, adica de incheietura (nu stiu daca face asta doar ca sa ma opreasca sa fac un anumit lucru), imi ia apararea iar cand iesim de la meditatii ma conduce pana la jumatatea drumului iar de acolo vorbim la telefon pana ajung acasa. In clasa (in ore) se uita la mine iar cand ma uit si eu la el isi intoarce repede capul sau, uneori imi zambeste si continua sa se uite la mine, iar pe deaspura m-am intalnit intr-o zi cu mama lui si am intrat in disutie cu ea si mi-a spus ca el ma place, intr-un fel ma indoiesc de faza asta, chiar nu stiu ce sa cred, AJUTOR! VA ROG!

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

RUSINE, cu ce DREPT il jignesti facand-ul tampit/=? tu nu ai cei 7 ani de acasa domnisoara? auzi zambet tampit, cat tupeu, nerusinare, lipsa de respect, baiatul ala se comprta exemplar cu tine si tu il. jignesti rusine rusine, in acest moment am sunat la politie si hinghieri, sunt pe drum

| DeDe547623796 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

laughing da... buna gluma dar nu o mai spunewinking
A, si scuze daca te-a deranjat cu ceva faza de mai sus. NU trebuie sa raspunzi neaparat. Sall

| AncaIoana98 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

laughing)))))))) tu vezi-ti de cearsafurile tale si lasa fata in pace!

| neutrino a răspuns:

El te place dar inca nu este capabil de mai mult. Asteapta-l sa mai creasca.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă e așa cum zici și nu le-ai înflorit tu, da, te place. Ar trebui să facă ceva, dar s-ar putea să mori până se decide el.
Când vă mai vedeți și sunteți singuri, apropie-te mai mult de el, iar în momentul în care crezi tu că e ok, ia-l de mână și privește-l în ochi. În momentul ala ar trebui să te sărute... dacă are puțin creier și curaj. Dacă nu, îți pierzi timpul cu el, e fara speranța.

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Pai daca face aceste lucruri cu tine, si are anumite atentii cu tine, inseamna ca te place, dupa parerea mea. Iar acea fata nu mai e importanta. Incearca sa o ignori. Daca simti ca si el te place, lupta pentru el. Capul sus si multa bafta!

| keepcalm99 a răspuns:

Te place asta-i clar! Acu depinde de tine cum raspunzi in continuare la "semnalele lui" smug Good luck!

| AncaIoana98 a răspuns:

Ce varsta ai? Ma indoiesc ca un pustan ar fi atat de "curajos" incat sa faca vreun prim pas sau orice altceva. Iti zic doar sa nu iti faci sperante mult prea mari. Succes cu dragostea!