| anonimxOxO a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o problema ma cam framinta de ceva timp.Am un prieten si il iubesc mult, nu neg.Suntem impreuna de cinci luni si el vrea foarte tare sa facem dragoste insa eu nu sunt gata pentru cest pas si mereu cind imi spune de asta ii tot spun ca la moment nu vreau. Ce as putea face, ca nu vreau sa o fac dar nici sal supar nu vreau...Va rog astept raspuns. Fundita + vot.

5 răspunsuri:
| Maria123 a răspuns:

Daca nu simti ca vrei sa o faci, nu o face. Pentru ca daca o sa faci fara sa-ti doresti sau fara sa te simti pregatita, o sa fie foarte urat si o sa-ti para rau.Stiu ca iti zice ca o sa fie bine, ca are el grija, dar daca tu simti ca nu vrei, pai poate sa se poarte si cel mai frumos ca tu tot o sa te gandesti ca nu ar trebui s-o faci si asadar o sa iasa urat. Explica-i ca oricat de mult l-ai iubi, a te decide sa-ti incepi viata sexuala este numai si numai decizia ta si trebuie sa vina de la sine, nu cu presiuni din partea lui. Nu stiu cati ani ai, dar 5 luni e destul de putin. Daca te va parasi in cateva saptamani de acum incolo..inseamna ca doar asta vroia, adica sex, iar daca ii dadeai sex nu insemna neaparat ca ramane cu tine. Daca e neserios, e neserios pana la capat..deci nu te lasa pacalita si sa nu-ti para rau dupa el in caz ca te paraseste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vei nu o fa, si fa l pe el sa inteleaga ca daca te iubeste o sa astepte sa fii pregatita.

| Carolina26 a răspuns:

5 luni nu e maximul intr-o relatie si daca nu ati facut dragoste pana acum nu e un capat de pamant. Trebuie sa fii pregatita pentru asta.
In primul rand, gandeste-te ca o sa fie primul baiat din viata ta... ce are el asa deosebit incat sa iti ramana intiparit in amintiri pentru totdeauna? e cu adevarat deosebit simti ca nu vei avea parte de ceva mai bun sau e doar primul tau prieten si te multumesti cu atat.
Este foarte bine daca va iubiti si ar trebui sa ii explici ca nu este nici o graba si relatia voastra se sedimenteaza din ce in ce mai mult si atunci cand o sa faceti pasul o sa fie nemaipomenit.
Nu te grabi sa faci ceva daca esti nepregatita...nu primesti nici un premiu dupa!

| ℜuby a răspuns:

Sa fiu in locul tau nu as face-o cred ca dragoste poti face numai dupa nunta cind te cununi ambii mirele si mireasa trebuie sa fie feciori
si inca ceva nu-ti pierde virginitatea la baieti le plac fetele virgine inseamna ca ele sunt educate si cuminti.Virginitatea este un dar de la Dumnezeu pentru femei

| simonaa19 a răspuns:

Daca te iubeste te va astepta pana cand vei fi tu pregatita.