| anonim_4396 a întrebat:

Heelp. Mi-a venit menstruație in data de 5 aprilie a ținut până in 8-9 aprilie. Am întreținut relații sexuale neprotejate in 11 și 13. Ce șanse sunt sa raman gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Un raspuns care sa poata fi considerat/apreciat ca fiind cert, exact, précis sau sigur si corect, se poate oferi numai daca sunt pezentate si precizate caracteristicile ciclului menstrual privind tipul ciclului REGULAT sau NEREGULAT, dar mai ales cel mai important si anume LUNGIMEA ca numar de zile. Fiindca cele 2 contacte sexuale au fost intretinute in a 7-a si a 9-a zi a ciclului menstrual amintit, reiese ca posibilitatea de a se forma o sarcina in cazul in care ar ajunge sperma IN VAGIN in aceste zile este FOARTE MARE, fiind de peste 80-90% in cazul oricarui ciclu menstrual care are o lungime mai mica de 25 de zile. Numai daca lungimea ca numar de zile a tuturor ciclurilor tale menstrual a fost mereu, mai mare/mai lung de 26 de zile doar in acel caz se poate aprecia ca probabilitatea de sarcina in cea de a 9-a zi a ciclului menstrual (cazul tau) este de sub 8-10% bineinteles in cazul in care ar fi ajuns sperma in vagin. Deci pentru un raspuns cert exact/precis, sigur si corect trebuie cunoscuta LUNGIMEA ciclului menstrual si tipul acestuia, adica daca este NEREGULATA sau REGULATA. In caz contrar vei primi raspunsuri la fel de CRETINE si IMBECILE ca si cel oferit de Mihai23Nicu23.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acest raspuns trebuie IGNORAT de absolut oricine l-ar citi : acum 9 ore | Mihai23Nicu23 a răspuns:
,, In primele 5 zile dupa menstruatie sansele sunt de 0.1 % pentru o sarcina, prea mici sa fie luate in considerare.'' Este un raspuns 100% GRESIT/ERONAT si IMBECIL. rolling on the floor laughing

| Emilian65 a răspuns:

Șansele sunt minime.

| MihaiNicu23 a răspuns:

In primele 5 zile dupa menstruatie sansele sunt de 0.1 % pentru o sarcina, prea mici sa fie luate in considerare.