| deeiutzikadeea a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva. Imi place de un baiat foarte tare, doar ca e cu 4 ani mai mare ca mine, si am observat de cateva ori ca se uita si el la mine. Ideea e ca are iubita, si, desi stiu ca dragostea nu se face cu forta, as vrea sa va intreb ce sa fac ca sa-l determin sa ma placa. Si apropo, sunt extrem de timida si in prezenta lui mi se pare ca arat ca o ratata, si fac totul de-ndoaselea. Va rog sa ma ajutati! funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| pro a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca un baiat nu isi da seama de fata pe care o are langa el decat dupa ce il paraseste alta....sau se desparte de alta...asa ca draga mea incearca sa te faci cat mai placuta posibil (stiutimiditatea e a dracu rau) si asteapta sa se desparta de tipa aia (aici intervine si varsta)

8 răspunsuri:
| ORDKEO a răspuns:

Pai,in primul rand nu cred ca trebuie sa faci ceva anume ca el sa se indragosteasca de tine,daca te va place o va face si se va indragosti de tine,persoana care esti tu cu adevarat, iar tu nu te lasa neobservata, te parfumezi mai mult decat de obicei, te imbraci cu cele mai dragute haine pe care le ai...s.a. dar nu cred ca e chiar ok sa faci tu primul pas, lasa-l pe el.

| deeiutzikadeea explică (pentru ORDKEO):

Pai, asta era si ideea mea. De aia am si specificat ca sunt timida, adica nu as putea face primul pas

| ORDKEO a răspuns (pentru deeiutzikadeea):

Atunci,e bine

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Eu sunt exact ca tine.

| SpaceBound a răspuns:

Nu conteaza ca e cu 4 ani mai mare ca si tine. Varsta nu este o problema. Problema aici este ca are o iubita. Stiu ca tu il placi si ca ai vrea sa fi cu el. Am trecut si eu prin asta. Dar gandeste-te la acea fata. Ea merita sa fie inselata? Daca cei 2 sunt fericiti impreuna cred ca ar trebui sa ii lasi. Adica nu ma intelege gresit. Daca tu ai fi cu el si ar veni o alta tipa si ar face in asa fel incat sa va desparta cum crezi ca te-ai simti. Si daca vrei sa te placa. Nu stiu. Incepe prin a vorbi cu el. De acolo incepe totul. Bafta! Si sper ca te-am ajutat. :*

| deeiutzikadeea explică (pentru SpaceBound):

Ideea e ca eu n-am vazut-o pe fata aia niciodata, deci n-as avea cum sa ma bag intre ei laughing Stiu doar ca este impreuna cu cineva de la sora baiatului, cu care sunt prietena buna. Stai calm/a ca nu te-am inteles gresit. Mersi oricum :*

| deeiutzikadeea explică:

Multumesc la toti! :*

| Puisor299 a răspuns:

Ani nu conteaza... asteapta sa se desparta de fata aia` happy