| Alexandraseia77 a întrebat:

Avem un an si 4 luni impreuna mereu ne certam dar nu ca acum sa ne injuram si etc. Ba chiar imi spune sa ma gandesc mai bine la ce am de facut si pleaca. Ce sa fac? Eu chiar il iubesc dar nu stiu daca el ma mai iubeste

Răspuns Câştigător
| Rihhana1 a răspuns:

Pare dezinteresat, incearca sa-l lasi in pace o perioada sa te caute si el, in caz contrar renunta la el.
Poate si-a gasit pe alta si nu stie cum sa scape sau vrea sa fie singur.
Indiferent de situatie, fi puternica!

| Alexandraseia77 explică (pentru Rihhana1):

Multumesc mult. Dar e si problema ca el imi zice mie daca vreau sa ma despart de el sa o fac ca el nu ma tine

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Alexandraseia77):

Nu te înjosi in fata lui. Dacă va certați,iar el pleaca înseamnă că are pe altcineva sau pur si simplu nu mai tine la tine ca la inceput. Întotdeauna fata se îndrăgostește si ramane cu inima rănită. Decât să suferi dupa el si sa te injosesti eu cred ca trebuie sa va despărțiți,el e dezinteresat,iar tu stai sa suferi încercând să salvezi relația,pentru ca il iubesti. Eu cred ca e genul de relatie "toxică ",din care tu vei iesi cel mai afectată. Nu il lasa sa te trateze cum vrea el. Esti o ființă umană,ai sentimente, nu esti de piatră. Departeaza-te de el un timp, daca te cauta, poate mai aveti o șansă, daca nu el are de pierdut.

| Alexandraseia77 explică (pentru Laila12Izabela):

Multumesc frumos pentru sfat

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iubitul se hotaraste sa plece, in acel caz inseamna ca relatia este compromisa iremediabil si este foarte probabil ca ruptura sa devina/sa ramana definitiva. Relatia in care cearta se produce frecvent si neintelegerile se intensifica intrat de mult incat se ajunge la insulte, injurii si/sau chiar si loviri, este indicat sa inceteze inainte de a degenera in ceva... regretabil. Sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Acuma depinde de motivele pe care va certati.
Poate tu esti nehotarata si pe el il stresezi ca nu sti ce faci, sau poate el s-a plictisit de tine dar asteapta sa vezi si sa pleci tu.
Nu suntem in relatia ta sa stim asa ca cel mai bine e sa stati voi doi la o discutie si sa va intrebati (cand sunteti calmi) ce se intampla cu voi, si ce vreti sa faceti...

| alina2k18 a răspuns:

A intervenit plictiseala, tu voiai forever sau ce?
Nu e asa cum vremwinking sau altii nu fac asa cum vrem noi big grin
Sau poate vrei sa stea cu tine din mila...
Probabil isi cauta deja pe altcineva, ceea ce ar trebui sa faci si tu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

I-ai dat portia de ****; acum esti deja piesa uzata! imi pare rau pentru toate acelea care va lasati folosite pe post de piese de schimb

| alina2k18 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Deci trebuia sa ii dea la 2 luni, nu?
laughing
S-a plictisit omu', si daca semna ceva laughing putea sa divorteze lol.

| Alexandraseia77 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Stii care e problema dragul meu? Ca nu i-am dat nimic

| Dalmore a răspuns:

De ce ai vrea sa faci un copil cu un om cu care ai o relatie toxica? Nu mai fi egoista, daca-i faci un copil nu o sa ramana langa tine toata viata, nu-ti bate joc de un copil pentru ca esti tu instabila emotional.