| jakkyjakk a întrebat:

ce parere aveti de cei din LGBT?

Răspuns Câştigător
| BadAngel3 a răspuns:

O parere normala.
Nu ma intereseaza cine pe cine iubeste, atata timp cat nu raneste si nu jigneste pe nimeni din jurul lor.
Ii sustin. Si nu ma feresc sa o spun pentru ca o sa inceapa lumea sa sara pe mine pentru ca vezi Doamne ce gandire am si ce anormal este sa accept asta.
Sunt si ei oameni la fel ca noi, iar sexualitatea nu poate fii controlata. Oricat ai nega.
Si cam majoritatea nu e de acord pentru ca "Dumnezeu ne-a facut femeie cu barbat". Sau "ce sa ii explic copilului meu cand vad doi barbati care se tin de mana". Cum adica ce sa ii explici? Ca unele persoane sunt diferite de noi, iar asta e complet ok, atata timp cat nu ranesc pe nimeni si nu merg si striga in gura mare pe strada ca cine sunt ei.
"Sa nu se sarute pe strada sau sa sa faca orice gest mic care se incadreaza in LGBTQ+, ca e deranjant". Tot aceste persoane, care spun asta (majoritatea) nu au nici-o problema atunci cand vad o femeie si un barbat ca aproape se dezbraca pe banci. Pentru ca asta e normal. E complet normal ca, copilul sa vada asta, dar nu e normal sa vada doi barbati/doua femei care se tin de mana.
Nu vreau acum sa incerc sa ridic LGBTQ deasupra tuturor, punandu-i pe cei "straight" intr-o lumina proasta, sa nu se inteleaga gresit. Plus, respect faptul ca fiecare are opinii diferite, indiferent ca unora le convine si altora nu. E strict decizia lor si-inca o data-o respect. Doar ca e altceva atunci cand exista persoane ca si acest Clemmy.
Si Clemmy asta sau cum se-o numi el/ea, daca s-ar arunca cu pietre dupa el, doar asa, pentru simplul fapt ca persoanei x nu-i place vestimentatia lui din ziua respectiva, mai mult ca sigur ca nu i-ar placea.
Dar ce sa comunici cu o persoana trista ca ellaughing

Traieste si lasa-i pe altii sa traiasca.

| DoarAlin a răspuns (pentru BadAngel3):

Oh, tu, Ingeras. Nu-mi baga mie scuza cu religia. Ca-s paralel cu ea si cu pupatorii de oase. Oh, este ceva cand inca mai exista persoane normale? Hah! Daca ar fi dupa plangaciosii din lgbt toata lumea ar fi gay, lesbiana, sau transgender. Mda, asta nu se va intampla. Romania nu-i Sodoma si Gamora. Nu cred ca cineva ar arunca cu pietre dupa un om ce se imbraca normal. Dupa un pustan cu colanti mai strimti decat ai unei fete, da, si la pietre si picioare. Nu de mine, desigur.
Faza cu pietrele a fost doar o momeala. Eram sigur ca vreo papadie se va simti ofensata si imi va raspunde, intr-un fel sau altul.
Si cu ce drept imi spui mie "el"? Poate eu nu sunt un el. Poate nu sunt o ea. Poate genul meu este elicopter de atac, cine te crezi tu, transphobule?
Si apropo, chiar nu sunt deloc trist. Sunt foarte fericit cand vad retardati muscandu-mi momeala.

| BadAngel3 a răspuns (pentru DoarAlin):

Ups, imi pare rau, sunt atat de ratata ca nu inteleg ce scrii acolo, te-ai straduit atat pe tastatura pentru nimicbig grin

| Logann a răspuns (pentru DoarAlin):

Lol, snowflake. Te-ai supi la LGBT?

| DoarAlin a răspuns (pentru BadAngel3):

13 randuri ti se pare mult? Huh. Chiar nu-i deloc straduit.

| DoarAlin a răspuns (pentru Logann):

Logan Paul, ia un servetel si sterge-te la bot, ca te-ai murdarit de engleza. Lasa engleza pentru Tumblr si twitter, sau unde pana mea umblati voi. Numai incerca sa folosesti cuvinte ce nu le intelegi. Crezi ca impresionezi pe cineva daca folosesti cuvinte ce le-ai vazut in comentariile de pe YouTube? Ai vazut si tu cateva clipuri cu Ben Shapiro si Milo si acum imi vorbesti mie de fulgi de nea? rolling on the floor)

21 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Parerea mea ---> Scarbos

| sofisis a răspuns:

Ii sustin. Asa cum ii sustin si pe cei hetero. Pentru mine nu exista nici o diferenta intre ei si noi.

| Plato a răspuns:

De neacceptat, impotriva naturii si firii umane. Sa faca ce vor ei acasa la ei, in public niciodata, sper.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Aici stii cum e, fiecare cu religia lui. Cu faptul ca sunt ei cum sunt, e strict problema lor, nu ma afecteaza, nu ma intereseaza. In schimb, manifestatiile si expunerile indecente in public le-as pedepsi foarte aspru.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Oameni ca si noi, persoane normale. Eu voi sustine mereu iubirea.

| jakkyjakk explică (pentru MademoiselleCosmina):

happy asa estewinking

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru jakkyjakk):

Ma bucur ca esti de aceeasi parere?

| DoarAlin a răspuns:

Sunt poponari. (Nu chiar) Dar imi place sa arunc, la propriu, cu pietre dupa ei. Mai ales la parade.

| jakkyjakk explică (pentru DoarAlin):

Hmmm dar daca ai fi si tu in situatia lor ti-ar place?

| DoarAlin a răspuns (pentru jakkyjakk):

Ce situatie? Ca incearca sa para ei aia buni? Huh? Ca ne forteaza agenda lor? Situatia aia? In ziua de azi e la moda sa fii suporter LGBT AKA : liquor, guns, bacon, tits.
Exista probleme reale in tara asta, poponarii si drepturile lor sunt la capatul listei.

| suntserios a răspuns (pentru DoarAlin):

De ce va e atat de frica de ei? Crezi ca o sa te prinda unul la colt sa ti o traga?

| DoarAlin a răspuns (pentru suntserios):

Frica? De ce? Astea eu niciodata nu le-am considerat cuvinte normale. Homofob, ai fobie de homalai? Lol. Daca e sa iti ei bataie, ti-o iei si ca hetero si ca popo. Nu conteaza orientarea sexuala. Islamofob, xenofob, si ce alte cuvinte or mai exista. Astea-s doar "buzzwords", nimic altceva. N-a, m-am murdarit si eu de engleza.
Astea nu-s frici reale, sunt niste cuvinte inventate de plangaciosii astia. Fobia de inaltime este reala, fobia de apa este reala, fobia de insecte este reala, fobia de gay nu exista.

| suntserios a răspuns (pentru DoarAlin):

Pai si atunci de ce vrei sa arunci cu pietre dupa ei? Eu cu piatra am adt odata dupa un caine care a vrut sa ma muste, banuiam ca asa e cazul si la tine.

| DoarAlin a răspuns (pentru suntserios):

Dar nu am aruncat cu nimic. Cum am spus, a fost doar o momeala. Stiam ca pe site-ul asta sunt multi creduli, care se simt ofensati, atunci cand spui ceva ce nu le convine. Eu nici n-am vazut vreo parada gay in viata mea. Nu cred ca a s-au orginatizat vreodata parade gay in Braila.

| PinkFlowers a răspuns:

Ce parere sa am, accept toate orientarile sexuale diferite pana intr-un anumit punct. Iti zic sincer ca nu mi-ar placea sa vad 2 persoane de acelasi sex care se ling pe strada( iertare daca am jignit pe unul dintre astia) in rest treaba lor ce fac in dormitor nu cred ca mai suntem atat de inchisi la minte incat sa aruncam cu noroi in ei.

| akaneoks a răspuns:

E complet normal