| Anonimmms a întrebat:

big hug Am o nedumerire.Fostul meu prieten care este cel mai bun prieten al meu mi-a spus ca dupa ce ne-am despartit inca mai tinea la mine, dupa asta ne mai sarutam dar prin iulie am incetat. El spune ca nu mai tine la mine dar parca nu pot sa-l cred, pentru ca mereu cand suntem aproape simt o conexiune intre noi doi, simt ca inca mai tine la mine.Si se mai si da la mine si se comporta ca si cum tine la mine.Cateodata sta si se uita asa adanc in ochii mei si parca vrea sa ma sarute. Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Creierul este ceva fantastic, cu ajutorului lui poti sa vezi ceva ce nu exista, sau sa te minti ca exista.
Faptul ca tu ai o conexiune si ca tu vrei sa-l saruti si simti ca inca tine la tine, poate sa fie doar in mintea ta. Daca ati fost impreuna, v-ati sarutat si dupa relatie si acum totul s-a incheiat si nu mai vrea nimic de la tine, ce te face sa crezi ca inca tine la tine?
Eu zic ca ti se pare ca atunci cand se uita-n ochii tai vrea sa te sarute, poate pentru ca tu vrei ca el sa te sarute.
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa stii odata pentru totdeauna ce si cum ca sa nu-ti mai stea mintea la iluzii desarte.

| Ademaii a răspuns:

Asa fac baietii care sunt indragostiti si vor sa uite o fata. Dar cand se afla prin prejma fetei respective incep sa se dea la ea. Funda?