| Beebeeee a întrebat:

Daca a trecut 1 luna de la contactul sexual si am facut 2 teste de sarcina diferite si ambele au iesit negative dar nu mi-a venit ciclul deoarece am o menstruatie neregulata, plus ca nu am nicio simptoma ma simt absolut normal. Pot sa fiu insarcinata in cazul acesta? Sunt disperata! Ajutati-ma, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, testele de sarcină efectuate NU sunt concludente deoarece au fost făcute prea DEVREME!

Un test de sarcină concludent se face la cel puţin 21 de zile după actul sexual!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat la întrebările anterioare...

Toate cele bune.

| Beebeeee explică (pentru bursuc001):

Pai daca a trecut o luna aici. straight face

| bursuc001 a răspuns (pentru Beebeeee):

Domnişorică : Care lună a trecut? =))

NU are nici un sens să MINŢI!
NU te ajută cu nimic :(

O dată spui că ai "16 ani", altă dată că ai "15 ani jumate", iar altă dată că ai DOAR "15 fara 2 luni" :
http://www.tpu.ro/......-dar-nu-m/

http://www.tpu.ro/......rgent-tpu/

http://www.tpu.ro/......dau-funda/

Acum MINŢI şi în legătură cu data actului sexual :(

Abia în 28 Mai 2014 te INFORMAI despre ce & cum se face la PRIMUL act sexual :
http://www.tpu.ro/......a-inceput/

Atunci erai ( încă ) virgină :)

Cel mai probabil, primul tău act sexual a fost cel din 3 Iunie 2014 :
http://www.tpu.ro/......ul-sexual/

Iar primul test de sarcină l-ai făcut chiar în ziua URMĂTOARE actului sexual ( în 4 Iunie 2014 ) :
http://www.tpu.ro/......-dar-nu-m/

Deci, ai ABIA 12 zile de la actul sexual :(
Unde zici că a trecut o lună?

PRIMUL test de sarcină CONCLUDENT se face DUPĂ data de 25 iunie, iar al 2-lea test la 3 zile după primul!

O zi frumoasă.

| Beebeeee explică (pentru bursuc001):

Si vor iesi cu un rezultat sigur?!

| bursuc001 a răspuns (pentru Beebeeee):

DA, dacă le faci DUPĂ data de 25 iunie, cu PRIMA urină de dimineaţa, atunci vor da un rezultat CORECT happy

| Beebeeee explică (pentru bursuc001):

Adica daca iese negativ sigur nu sunt insarcinata? Multumesc din suflet!

| bursuc001 a răspuns (pentru Beebeeee):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

| Beebeeee explică (pentru bursuc001):

La fel si dvs! happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Beebeeee):

Mersiwinking

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

2% din femei testeaza negativ pe toata durata sarcinii, deci nu poti fi sigura doar din teste de sarcina. daca ai facut doua teste, in zile diferite, ambele dupa minim 21 de zile de la contactul sexual, din prima urina de dimineata, poti fi sigura maxim 98% ca nu esti garvida. Simptomele pot aparea, daca apar, cam la 5 saptamani de la contactul sexual, dar trebuie sa tii seama ca in peste jumatate din sarcini nu exista simptome in primul trimestru de sarcina (in afara de absenta menstruatiei).
Oricum, ca sa poti fi sigura ca nu e sarcina, trebuie neaparat sa te vada ginecologul pe care ti l-ai ales.

| Beebeeee explică (pentru Brigaela):

Multumesc din suflet! happy

| neutrino a răspuns:

Daca tu te simti normal inseamna ca totul este normal.

Răspuns utilizator avertizat
| Asian a răspuns:

Nu... dar exista sanse de a ramane foarte mici