| OanaAlexandra a întrebat:

Buna TPU... Daca puteti sa-mi da-ti niste raspunsuri la urmatoarea intrebare mi-ar fi de mare ajutor. Numai sunt virgina de aproape o luna si ceva. Prima oara cand am facut-o nu m-a durut foarte tare, dar totusi m-a durut ceva :d problema este ca nu mi-a curs sange deloc.nici prima oara, nici a 2-oara. accidental sau ma rog asa zice iubitul meuhee hee. accidental a ejaculat. Mi-a fost frica ca raman insarcinata insa n-am avut probleme.menstruatia mi-a venit regulat nu am avut probleme! Insa ceea ce ma macina pe mine este de ce nu mi-a curs sange?! Am facut-o a5-oara cu el si tot nu mi-a curs sange.Si defiecare data cand o fac ma doare. Pot avea himen? Stiu ca ar trebui sa consult un medic mai intai:d dar am zis sa ma consult cu voi si dupa accea daca o sa fie cazul voi merge si la doctor.Va rog sa-mi raspunde-ti cu sinceritate daca puteti. App dau fundita :p

4 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Himen cu siguranta nu mai ai, gasesti poze pe net care iti arata unde este clar pozitionat himenul si cum arata acela. Si daca nu a curs sange se poate ca ai avut un himen elastic.Din ce au zis uni care au cercetat aceasta problema despre himen, ei zic ca la prima nastere ramai fara tot ce inseamna himen.

| Ellenna a răspuns:

Buna dimineata. Nu tuturor le curge sange. Sunt fete carora le curge foarte`foarte putin si fete carora nu le curge deloc (ca in cazul tau). Daca de fiecare data cand faci sex te doare, e posibil sa ai un himen foarte elastic si sa nu ti se fi rupt inca. Eu nu cred ca e nimic de care sa iti faci griji. O Zi minunata in continuare :*

| iOnUtsidyAnA a răspuns:

Sunt persoane la care nu le curge sange la dezvirginare desi poate in copilarie ai avut un mic accident in zona aia si ti se putea rupe, dar in rest nu poate fi nici o problema si poti sta foarte linistita, iar in legatura cu ejecularea prietenului tau ar fi bine sa iti faci un test de sarcina pana nu e prea tarziu. poti avea menstruatia foarte regulata si sa fi insarcinata. sper ca ti-am fost de ajutor :*; x

| tynusic a răspuns:

Buna mi s-a intamplat si mie asa ceva ca sa nu curga singe prima oara. eu cred ca nu-i nimic strasnic in asta. am intrebat si prietenele mele de cazul acesta si mi-au spus ca se poate sa nu fii virgina de la nastere, poti sa te nasti fara himen, stiu o fata care facea dragoste cu prietenul ei si de fiecare data cind facea ii curge singe. Nu trebuie sa-ti faci griji parerea mea,, dar daca tie frica poti sa mergi la doctor. sper ca te-am ajutat cu ceva. laughing)