| anonim_4396 a întrebat:

Deci s-o iau de la inceput. M-am sarutat cu o prietena pe care doar o simpatizam pentru ca un prietene tot zicea s-o facem ( eu am vrut s-o pup pe obraz si ea s-a intors ) Buun. Discutii, apropouri si pana la urma mi-a zis ca ma place. I-am zis ca o plac si am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine. A spus ca vrea dar sa ne mai cunoastem.( o stiam doar de 2 saptamani ^~^, acum o cunosc de 5-6 big grin ). Intr-o zi m-a intrebat daca m-am suparat pe ea, ca nu ma mai comport ca la inceput, ca m-am schimbat etc. I-am zis ca nu m-am suparat si ca sunt putin suparat pe o chestie. A aparut o cearta pe ask-ul meu, si am zis ca simt ca-si bate joc, m-a intrebat cum isi bate joc ...si i-am spus ca le zice prietenilor ei ca ma simpatizeaza doar ca pe un prieten. Ea mi-a zis dupa aceea ca da ma place dar nu vrea sa stie toata lumea, nu pentru ca ii e rusine ci doar pentru ca ii s-a mai intamplat si nu vrea ca lumea sa manance... din nou big grin. De obicei imi punea inimioare in conversatii, acum nimic.Simt ca nu ma mai place. Eu o sa ma vad cu ea miercurea viitoare, si tare as vrea sa-i dau un colier sa-i spun inca odata ce simt pentru ea, si s-o iar daca vrea sa fie cu mine big grin. Ce credeti? E buna ideea de a o intrebat iar daca vrea sa fie cu mine? Ma mai place? Mentionez cu nu prea am bagat-o in seama in ultima vreme sa vad daca o face ea, si da ma baga in seama big grin.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te va place in functie de valoarea colierului! Nu ne-ai spus unde ai reusit sa o saruti, ne-ai spus doar ca ea s-a intors. Unde ai nimerit?

| AndreiPaul040300 a răspuns (pentru neutrino):

Pe buze ^~^. Si s-a intors nu din greseala si dupa am m-ai facut-o odata ^~^. M-am dus la ea si am luat-o in brate si am sarutat-o.

| Danysan a răspuns:

E ok va aprecia dar trebuie sa o intrebi ce vrea ea cu adevarat si sa nu se mai prosteasca.Nu e bine sa o intrebi iar daca e bine sa fie cu tine-ia totu ca si cum ar fi asa.Te duci la ea o saruti -ai spui ca ai pentru ea un cadou -si ca ai vrea sa discuti cu ea ceva serios. Incearca sa o inpresionezi cu ceva ca sa o faci sa te placa si mai mult.Referitor la bagatu in seama, trebuie sa-i spui ca ai fost ocupat dar ca nu mai puteai sa astepti de nerabdare sa o vezi.Sti m-am gandit tot timpu la tine(o fata draguta va aprecia), restul bagi de al tine.Baga Chino la greu -sa nu creada ca esti pampalau.Vezu si tu iti dai seama daca o fata vrea sa o imbratisezi sau nu... daca se retrage si devine cam agitata si te impinge sau din astea nu vrea, nu e pregatita, nu stie ce sa faca, ai e frica, si poate nu te place(trista realitate).

| varcolaccc a răspuns:

Daca simti ca merita lupta daca nu renunța. Succes

| tzuticamiley a răspuns:

Buna! :*
Partea asta cu " le zice prietenilor ei ca ma simpatizeaza doar ca pe un prieten", nu stiu de ce ar deranja-o daca ar afla lumea... Aoleu, dupa mine eu cred ca ar fi cazul sa o lasi pe ea sa te caute si colierul, pastreaza-l!
Dar tu stii ce simti!
Te pup si bafta!:*