| 2000valentin a întrebat:

Salut, am nevoie de un sfat in legatura cu o fata, deci, ne cunoastem de 3 saptamani, mi-a dat nr ei de telefon si am inceput sa vorbim, dupa ce ne-am cunoscut mai bine eram sigur ca o plac si ca, si ea ma place.Am iesit si fix de ziua ei, i-am dat un trandafirhee hee) dupa care ne-am plimbat, ea ma tot punea sa ii pun intrebari si la un moment dat am intrebat-o ce crede despre mine, mi-a spus ca sunt dragut si frumos, dupa care s-a inrosit ( asta face cand se rusineaza si zambeste foarte mult) in fine i-am spus si eu acelasi lucru, dupa cateva iesiri i-am spus ca o plac si am intrebat-o daca si ea ma place, mi-a spus ca ma place si ea foarte mult dar ca nu vrea o relatie ...si de atunci am vorbit tot mai putin spre deloc si nu stiu ce sa fac. Ajutooor cu sa indrept situatia, chiar o plac si cand stiu ca si ea ma place dar totusi suntem asa distanti simt ca inebunesc.

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Faptul ca te punea sa ii pui intrebari inseamna ca nu erai foarte sociabil sau curios despre ea, eu zic sa o iei usor sa ii castigi increderea nu o sufoca si invit-o intro seara in oras sa beti ceva tare sa va ametit si pe urma sa va faceti de cap

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa o determini/sa o convingi sa iesiti la plimbari in doi, pentru a fi cat mai des si cat mai mult impreuna. Este singurul mod de a conversa si de a reusi sa permanentizati relatia. Daca refuza plimbarile inseamna ca din partea ei lipseste atractia si nu simte dorinta de a fi impreuna.

| neutrino a răspuns:

Nu ceda si continua cu trandafiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori te place ca un amic ori este rusinoasa si nu stie ce sa faca, oricum este o idee proasta sa intrebi o fata ma placi ma vrei? trebuia treptat treptat sa avansati inspre o relatie fara intrebari si raspunsuri, daca va placeti si sunteti atrasi unul de altul totul vine de la sine

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Simplu, trebuie sa faci un fel de ultimatum din situatie, gen o scoti in oras o servesti o savarina ceva mergeti sa va plimbati si gasesti momentul oportun sa o saruti, daca nu o sa vrea atunci ai terminat cu ea insa daca o sa vrea (si banuiesc ca asa e ) te.ai aranjat boss (si fara intrebari gen ma placi, pot sa te sarut etcwinking )