| Suntanonim0888 a întrebat:

Deci treaba sta asa: iubitul meu (17 ani) imi cere poze mai sexy, eu i.am explicat de la inceput ca nu imi place si nu ii voi trimite. Insa el continua sa imi ceara, iar daca il refuz zice ca nu pot sa fac nici macar un efort atat de mic pentru el si ca se vede cat de mult il iubesc si lucruri din astea, santaj emotional sa zic asa. Pe suniectul asta ne certam foarte des. El zice ca nu ma intelege ca numa eu gandesc asa si chestii din astea. Voi ce parere aveti? Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa ramai si in continuare ferma pe pozitia adoptata si aplicata pana in prezent. In cazul in care te-ar parasi din cauza acestui motiv stupid, ai avea dovada valorii iubirii lui fata de tine. Spune-i sa-si activeze imaginatia fiindca de fapt asa procedeaza majoritatea iubitilor in prima partea relatiei. big grin

14 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu o faci dacă nu simți.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este sa nu-i dai nici o poza de care te-ai rusina sa le vada si altii. Au fost multe cazuri cand asazisul iubit le-a folosit apoi pentru santaj.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un idiot

| RAY a răspuns:

De ce ai relatie daca nu vrei nimic sexual? e ceva normal, vrei sa te pastrezi virgina stai singura

| mihai69 a răspuns:

Părerea mea este că: producerea și deținerea de fotografii erotice cu minori (nu contează că e vorba despre tine sau altcineva) constituie o infracțiune și se pedepsește cu închisoare. ( http://www.dreptonline.ro/......p_2008.php )
Asta îți dorești?
Și dacă ai ceda acum, îți dai seama ce șantaj va urma pe urmă?!?

| minrest a răspuns:

Te santajeaza emotional pentru nu are materiale cu care sa te santajeze. Inca. Pozele cu fete goale sunt bune doar ca sa le santajezi. Nu au nici o alta utilitate.

| HazelEyes77 a răspuns:

Asta e santaj emotional si nu e ok. Nu e cazul sa faci ceva ce nu simti. Nu ceda presiunii lui indiferent chiar daca ameninta ca va despartiti daca nu faci asta pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e problema. Gaseste el alta care sa ii trimeata. NU iti bate capul cu asta.

| Socke a răspuns:

De ce nu te culci cu el. atunci nu mai are nevoie de poze cu tine in ipostaze sexy, te are fix langa el, pe el, sub el.adica una e o poza si alta e sa vezi persoana sexy live

| Livelord a răspuns:

Ce prostovan!
In loc sa cumpere o cutie de bomboane, niste flori, sa aiba putina decenta si sa iti faca o vizita, el iti cere poze cu tine dezbracata.

| Robi673547 a răspuns:

Nu e normal santajul emotional... mai ales in cazul acesta. Nu ii trimite nimic laughing. Ce castiga daca are pozele in telefon? Nu vad cu ce l ar ajuta intr-un scop bun.

| IonelaS12 a răspuns:

Nu ar trebui sa ii trimiti poze cu tine am mai cunoscut cazuri in care baiatul i-a cerut fetei sa se culce cu el daca vrea ca sa ramana impreuna. ca daca nu se culca cu el o sa se duca la altele. Ca cam aceeasi situatie. Acele poaze le poate trimite mai departe si sa rada toti de tine! Si nu cred ca ai vrea asta. ia atitudine in fata lui si nu te lasa calcata. daca iti mai cere poze zii "si daca nu vreau sa iti trimit ce se intampla? o sa te desparti de mine?" Sau doar astepti.si vezi cum decudg lucrurile.dar sa stii ca daca ar tine la tine nu l.ar interesa asa de tare sa primeasca de la tine poze sexy!

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonelaS12):

" daca ar tine la tine nu l.ar interesa asa de tare sa primeasca de la tine poze sexy!" Nu are absolut nici un sens ce ai spus. Nici macar unul!

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar la ce pot fi bune pozele, draga incel-ule? Sunt utile doar pentru santaj, dupa cum stii foarte bine.