| Simplegirlbb a întrebat:

dupa o perioada de 11 luni,am avut relatii intime cu iubitul meu acum trei zile,a fost foarte duros,ma gandesc ca cel mai probabil din cauza marimii. Doar ca dupa actual sexual,am sangerat. Iar aseara am facut din nou, la fel,foarte dureros. Am sangerat din nou. Pana acum nu mi s-a mai intamplat. La medic nu pot sa ajung, momentan. Ajutati-ma cu o parere, va rog.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca vaginul tau sa fie afectat de o anumita infectie si chiar sa existe si o forma de leziune sau o rana. Orice astfel de simptomatologie trebuie sa fie privita cu maxima seriozitate.
Este indicat sa te prezinti la ginecologie pentru a fi efectuat cel putin examenul secretiei vaginale fiindca cel mai probabil ai o infectie genitala care indiscutabil trebuie tratata. Pe perioada terapiei este indicat sa nu intretii relatii sexuale. Si daca si dupa terminarea tratamentului, in timpul actului sexual senzatiile de disconfort sau cele dureroase vor persista si mai ales daca vor mai exista sangerari, in acel caz in mod obligatoriu trebuie sa fie efectuat testul Papanicolau. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ca dupa o perioada asa de lunga de abstinenta sexuala sa te doara si sa ai sangerari. Dupa mai multe acte sexuale mai blande din partea iubitului, totul va fi ok.

| Emma30555 a răspuns:

Nu e normal sa sangerezi totusi, mergi la un ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu un ginecolog. Sunt atatia...

Răspuns utilizator avertizat
| Simplegirlbb explică:

Nu! Chiar de l-am simtit pana in suflet?