| DonnaEmperatriz a întrebat:

Hei tpu.Am o problema si sunt putin speriata.Aceiași întrebare am mai pus-o dar nu am primit răspunsuri suficiente.
Sambata seara am avut contact sexual cu iubitul meu.A fost prima data cu el..Actul sexual a fost dureros de la inceput si a devenit aproape insuportabil pana ne-am oprit,din cauza marimii penisului(prea mare).

Mentionez ca pana acum nu am mai avut dureri in timpul unui act sexual.

De duminica seara am inceput sa sangerez,la inceput putin, apoi din ce in ce mai mult, momentan sangerarea e ca la menstruatie.Menstruatia am avut-o pe 16, deci nu poate fi ciclu. Dureri nu am (burta, spate).
E din cauza contactului sau e posibil sa mă mi se fi declanșat menstruatia? problema este ca nu pot ajunge curând la medic și nu știu ce sa fac.

Din ce cauza ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil te-ai ales cu o rana pe col sau o ruptura a peretelui vaginal. Nu stiu cat de mare este penisul partenerului tau, dar daca este cu adevarat peste limita normala, reprezinta un handicap si NU ar trebui sa accepti contact sexual cu el. Fiindca o asemenea problema iti poate distruge tie organele genitale. Nu se pune problema sa nu ajungi curand la medic, trebuie sa te duci la urgenta, fiindca o ruptura a peretelui vaginal se poate infecta si poate determina septicemie. Sa nu mai spun ca ai putea ramane cu imposibilitatea de a mai avea vreodata contact sexual.

| DonnaEmperatriz explică:

Nu cred ca pot ajunge pana Luni.Ideea e ca sangerarea a început a doua seara...pana atunci nu am avut nimic.Nici după contact.și momentan nu mă doare nimic. Am uitat sa menționez ca în pare parte sunt și cheaguri de sânge.

| SkyPilot a răspuns (pentru DonnaEmperatriz):

Pana luni 9 Februarie? Nu se poate! Lasa orice si du-te, e vorba de viata ta!