| Adonima7 a întrebat:

Buna TPU... Este un baiat cu mine in liceu pe care il plac tare mult, si am vorbit cu el ceva timp, ne intelegem super bine. Dar nu stiu ce sa fac. La un moment dat am facut o gluma proasta si vrand nevrand i-am spus ca tin la el, si el a zis ca si el tine la mine. Mi-aș dori sa fim impreuna, insa am o prietena care il place foarte foarte mult pe el, il place dinainte sa il plac eu, dar sincer, nu stiu daca el se joaca cu noi sau chiar tine la mine. Fata respectiva nu arata atat de bine fizic, dar este de treaba. Ea nu stie ca eu il plac. Ea ii zice pui si il alinta, l-a intrebat de cateva ori ea pe el daca vrea sa fie impreuna si a refuzat-o, spunandu-i ca o sa vada ea de ce. Nu stiu ce sa fac. Nu ma pot gandii la nimic, il iubesc super mult, dar, daca o sa fiu impreuna cu el, o sa ma urasca si o sa faca tot ce ii sta in putinta sa ne desparta si sa ne distruga. E foarte posesiva... Va rog, am mare nevoie de ajutor! O sa premiez cel mai bun raspuns cu o

Răspuns Câştigător
| Stefan_Stefi_1996 a răspuns:

In primul rand, nu stiu cum ai putea sa faci o gluma proasta si sa-i spui ca tii la el, dar sa zicem. Daca intr-adevar tine la tine si ii place de tine ar trebui sa mentii o oarecare distanta cateva zile, sau cel putin sa fii hard to get. Chestia asta ii innebuneste pe baieti. Asa o sa-l faci sa te placa si daca el e hard to get cand te scoate in oras o sa trebuiasca sa faci tu marele pas si sa-l saruti. Daca reactioneaza sau te saruta inapoi fii sigura ca o sa fie al tau. Altfel e doar un nesimtit ca majoritatea. Nu te grabi sa-ti exprimi sentimele fata de el. Da-i tu hint-ul si o sa se prinda daca e destept si te merita. In legatura cu prietena ta nu stiu ce sa zic. Daca n-a putut sa se combine cu el atunci, degeaba mai incearca dupa ce a primit reject, pentru ca devine penibil sau chiar enervant pentru tip. Sper ca sfatul meu a fost de folos. Succeswinking

2 răspunsuri:
| GabyShyAtat10 a răspuns:

Pai zii ca vrei sa fii cu el si discuta cu prietena ta ii explici ca nu o place pe ea ci pe tine si daca intr-adevar este o prietena adevarata te va intelege!