| Lamaitzza a întrebat:

TPU. [funda] Deci simpatizez un baiat.adica il plac intr-un fel, nu sunt moarta dupa el, nu il iubesc dar mi-ar place sa fie prietenul meu, insa nu cred ca si el ma place, desi nu sunt sigura de asta. Am sa va zic cum se comporta ca sa ziceti si voi parerea voastra. Deci.nu e prea vorbaret, pe mess m-a bagat in seama o singura data, la scoala ma saluta, dar cand sunt cu mai multi face glume stupide etc. iar cand e doar cu mine sta serios, si se uita in ochii mei oarecum, eu nu pot sta prea mult pentru ca ma innrosesc si na., insa nu vorbim prea mult adica ma intreaba doar ce fac, ce ora am chestii de genul, astazi stateam langa calorifer si a venit si si-a dat mana pe dupa mine, eu i-am dat-o de pe mine si apoi a mai stat putin si a plecat, ideea e ca nu e genul de baiat care sa fie timid sau ceva, deci ce parere aveti? Eu nu ii arat ca il simpatizez, si oricum nu vreau sa fac eu primul pas sau ceva, pentru ca in general imi place sa vina baietii la mine, si in plus daca el nu ma place nici macar un pic, apoi imi e teama sa nu faca glume pe tema asta.pentru ca e genul de baiat care e in stare. A si inca ceva nu imi dati sfaturi gen "pune pe altcineva sa intrebe" e cam penibil dupa parerea mea. Multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| Mademoiselle a răspuns:

Se spune ca fetele asteapta ca baietii sa faca primul pas, dar stii ce asteapta baietii? PRIMA OCAZIE! Daca vrei cu adevarat sa fie ceva intre voi, ceva mai mult decat o prietenie atunci m-ai lasa putin orgoliul de fata, iar atunci cand intra in vorba cu tine, treceti peste intrebarile obisnuite! Intra tu pe mess pe el, e mult mai usor decat face to face! Iar glumele sunt reprezentative pentru baieti, ca sa nu decada ei prefera sa il decada pe celalalt, facand glume "proaste" in fata celorlalti ramane acel baiat dur, imposibil de cucerit, greu de avut! Intelegi ce vreau sa zic, asa sunt baietii, gandesc prea putin, de aceea existam noi fetele sa ii readucem cu picioarele pe pamant! laughing Successss Te puuuup :*:*:*

| highheadshot a răspuns (pentru Mademoiselle):

Deci pana la urma noi ne lasam mai greu laughing

| Lamaitzza explică (pentru Mademoiselle):

Multumesc frumos pentru raspuns,dar totusi. imi e rusine sa ii zic ceva,daca nu ma place? o sa arat ca o ratata in fata lui si in fata celorlalti, si nu vreau sa fiu umilita, oricum am sa tin cont de sfaturile tale si pe viitor! :*

| Mademoiselle a răspuns (pentru Lamaitzza):

Atunci asteapta sa iti dea el un semn ca ii place de tine si pe urma o sa fie mult mai usor :* te pup;*

5 răspunsuri:
| bughy200x a răspuns:

Pune pe cineva sa intrebe

| alinutzaap a răspuns (pentru bughy200x):

laughingAi zis intentionat?