| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sad ieri m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie de aproape 1 an... mi-a spus ca inca ma iubeste si sunt o persoana speciala pentru el dar s-a plictisit...adevarul e ca si eu simteam uneori ca m-am plictisit de relatia asta dar nu imi pasa pentru ca il iubesc. Mi-a spus ca sa ramanem amici buni, ca mereu ma va ajuta daca voi avea nevoie. Si mi-a spus ca nu e nici o fata la mijloc. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| otilikapostolik a răspuns:

Plictisit...poftim? Dar ce esti tu? O carpa de sters pe jos?! Nu, esti o fiinta! Normal ca s-a plictisit, baietii iau o fata stau cu ea si apoi s-au plictisit si iau alta! Nu te-ar fi parasit daca nu era alta fata! SIGur a vazut pe alta cu care vrea sa se cupleze.,

13 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Pffff auci nasol, pai mai mammi, nu stiu e cv putred la mijloc, oricum sa nu crezi niciodata un baiat in totalitate! tongue Crede-ma si eu faceam d-astea! De plictisit ne plictiseam unul de celalalt, acum mai facem si netreburi, de ex, mai distreaza-te si cu altii, nu in sensul sa fi infidela! Noi baietii, suntem genul de oameni care vaneaza, adica sa agatam, daca ar fi posibil in fiecare zi, ne place sa descoperim lucruri noi chestii etc, nu stiu incearca sa fi mai inabordabila, arata`i` ca nu mereu ai timp pentru el, si k esti o fata care se agata relativ greu! Fi un pic nesuferita, inganfata daca este cazul! Tu esti cea care ia decizii, nu el! Tu esti cea care da verdictul la vrajeala unui baiat! Fi directa, daca vezi k e plictisitor zii k e plictisitor, si dai cu next, mai nasol e ca il iubesti, incearca sa ascunzi sentimentul asta! Noi astia nesimtziti si care minte muult, mai sexperimentam si cu altele! Repet fi un pic inabordabila, ne plac fetele care nu se lasa usor agatate! Nu ii cere sa te vezi cu el, daca eventual iti e dor de el, provoacal sa te invite, adica determinal "verbal" sa te invite in oras! Nu in sensul : Baaaa invita-ma in oras ca eu un te invit, ci mai pe ocolite cu un ton shiret! Fi isteata big hug succes

| mona a răspuns:

Sunt de acord cu ce ati hotarat voi, nu mai are rost sa continuati relatia daca v-ati plictisit amandoi si ca ati ramas prieteni, inseamna un lucru bun, pe viitor, cine stie... poate tot impreuna o sa fiti

| BruneTTe a răspuns:

Gandeste logic. Te poti plictisi de persoana iubita? NU!
Cum ai spus si tu, desi erai un pic plictisita ai fi ramas alaturi de el. Se pare ca el nu te iubea la fel de mult.
Doi oameni care se iubesc cu adevarat raman impreuna indiferent de circumstante. Se plictisesc impreuna, se distreaza impreuna. Nici macar nu s-a deranjat sa propuna lucruri noi care sa alunge monotonia. El a fugit, s-a retras.
Nu intelege gresit, nu spun ca nu te iubeste. Dar nu cum crezi tu. Las-o asa, lasa-l sa-ti fie amic ca daca vei mai incerca sa revii la o relatie e mai mult decat sigur ca vei strica prietenia pentru ceva ce oricum nu va merge.
Suferi acum, dar iti va trece in timp. Stiu ce spun.

| Ea12345 a răspuns:

Mie mi se apare putin ciudat. Exista relatii in care unul trenuie sa plece pentru ceva timp departe si vorbesc doar la telefon si nu se plictisesc. Intrebare cheie: Esti virgni? L-ai refuzat sa faceti dragoste? Pentru ca da, inteleg. S-a cam saturat baiatu' sa astepte, ceea ce e normal. Daca l-ai refuzat dupa ce el ti-a dovedit ca te iubeste si te-a asteptat, s-a gandit ca nu-l iubesti destul si a facut acest pas. Dupa cum imi pare mie, nu prea comunicati destul si de asta relatia voastra a cam ruginit.
Bafta!

| FoarteLetargic a răspuns:

Ca s-a plictisit. Daca si tu simteati ca erai plictisita, atunci asta numai iubire nu se poate chema.Nu ai cum sa te plictisesti de o relatie atata timp cat iubesti partenerul/a. Dupa parerea mea, ti-a facut un bine. Poate acum o sa gasesti un baiat pe care chiar o sa il iubesti....Numai bine!

| Oana92 a răspuns:

Daca inca va iubiti sfatul meu e sa mai incercati o data si sa incercati sa alungati cumva monotonia, schimbati lucrurile pe care le faceati si descoperiti altele noi. Dar lasati o pauza intre voi, sa ajungeti sa va fie dor la unul de celalalt si daca dupa pauza asta inca o sa aveti sentimente cred ca e clar ca relatia voastra ar trebui sa continue! Mult noroc si sa imi spui si mie cum ai rezolvat!

| AliGab a răspuns:

De obicei intr-o relatie care se consuma inainte de casnicie apare plictiseala, iar dragostea adevarata nu te face sa te plictisesti de jumatatea ta, ci din contra, intotdeauna apare ceva nou

| Flaviucu a răspuns:

Plictisiti? Asa se itnampla in majoritatea relatiilor, incearca sa ii spui ceva nou, sa ai un stil nou, sa vorbesti mai diferit cu el ca sa nu il plictisesti sau incearca sa ii oferi ceva mai mult, mai multa atentie ca sa nu se plictiseasca de tine. Eu nu inteleg iubirea asta de 17 ani. Cum te poti plictisi de o persoana pe care zici ca o iubesti? Daca o iubesti nu i-ai spune ca vrei sa te desparti de ea/el pentru ca nu are logica, mai ales fara sa greseasca careva dintre voi.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Plictiseala poate aparea in orice relatie.Intr-un fel a fost bine ca v-ati despartit. E bine ca ati facut pasul acesta cand inca mai intelegea intelegere si ati ales calea amiabila. Poane intr-o buna zi va veti impaca daca a zis ca o sa ramaneti asa de apropiati

| dyutza20 a răspuns:

Iti propun sa incerci un joc de rol,iar tu sa fi el...tu te-ai fi despartit de tine daca te plictiseai,eu cred ca nu,ai fi propus ceva nou,cred eu, o plimbare mai lunga in care sa discutati cate
va lucruri, asta ar fi putut face el, decat sa aleaga sa va despartiti, sau ar fi putut propune.o intreaga saptanana in care sa nu mai apara nimeni in peisaj, intre voi...in care sa va distrati si sa uitati de toti si de toate, asta ar fi putut face, insa probabil el nu te iubea atat de tare incat sa mai lupte pentru ca relatia sa mearga asa cum ar trebui. Dupa parerea mea el nu a procedt bine, si probabil in carteva saptamani sau chiar cateva zile il vei vedea cu alta fata pe care el sa o conisdere mult mai altfel dect tineeee.Lasa-asa daca e chiar asa cum zice el k te iubeste nu o sa reziste o luna fara tineee, garantat, daca nu iti propun sa il uitiii

| Ana2618 a răspuns:

Monotonia si plictiseala intr-o relatie e greu de ferit. Daca el a vrut sa incheie inseamna ca aceasta relatie nu era ca inainte si chiar daca te iubeste nu mai e aceea scanteie in relatie sa o spunem asa, dar e mai bine asa decat mai tarziu cand ai sa suferi mai mult, asa cum simti si u ca plictiseala a patruns, el a simtit-o mai bine si a pus punct.Stai linistita si gandeste ca totul e bine asa decat mai tarziu, cu cine stie ce conflicte, infidelitati etc.O zi frumoasa.

| ordkord a răspuns:

Doi oameni care se iubesc cu adevarat nu se pot plictisi niciodata unul de celalalt(doi oameni care se iubesc cu adevarat, nu relatii pe la 14-14 ani).

| ordkord a răspuns (pentru ordkord):

Adica daca tu ai 14 ani si el la fel asta nu se numeste o relatie e o joaca de copii in niciun car iubire.crede-ma ca stiu ce spun