| vanilivanessa a întrebat:

imi place de un baiat si cred ca si el ma place.iesim impreuna si vorbim des. recent nu stiu cum vorbeam de zile de nastere iar eu i-am zis cand e ziua lui iar el ma intreaba : de unde stii? apoi i-am spus cati kilometrii sunt pana unde locuieste el si unde locuieste.m-a intrebat iar de unde stiu! i-am zis ca stiu si eu pur si simplu.ne privim foarte lung atunci cand ne intalnim si amandoi facem ce zice celalalt! oare si-a dat seama ca il plac? voi ce credeti?

aseara am aflat o veste socanta.am vorbit cu el si mi-a zis ca vorbeste cu iubita lui. sunt de vreo o luna -doua luni impreuna.am simtit cum m-ar injunghia cineva cu un tarus direct in inima! ce sa fac? sa ii spun ca il plac? sau sa astept pana se desparte si atunci sa profit de moment.stiti voi unii baieti sufera dupa despartire daca fata il lasa! de aseara nici nu mai mananc nu mai fac nimic nu am chef ma gandesc tot la el si atat. oare de ce nu refuza intalnirile? ne-am intalnit de multe ori pana a stat in tara? oare de ce nu mi-a zis ca are prietena? si-a dat oare seama ca il plac? sau care ar fi motivul? xe sa fac? ajutati-ma va rog!

ps : nu sunt atat de frumoasa precum o zeita si nu am 90-60-90. unii spun ca el ma place si ca ar fi bine sa ii spun cat mai repede ce simt pentru el.voi ce credeti? eu m-am gandit sa mai astept 5 luni ca acum oricum nu e aici si pana atunci poate mai slabesc vreo 8-10 kg! ce spuneti? e cel mai ok asa? sa ii spun cand ma intalnesc cu el sau sa ii dau o scrisoare, felicitare? ps nu cred ca sunt in stare sa ii zic asta in fata am emotii si mi rusine

5 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Posibil sa minta ca are iubita ca sa te faca geloasa. Dar daca chiar are o iubita ar trebui sa ii spui ca il placi dupa ce se despart atunci va suferii si tu vei fi langa el ceea ce te va scoate in avantaj dar este si un risc, ca in acest timp cat tu nu ii spui ca il iubesti el se poate indragosti mai tare de iubita lui. Zici ca el nu iti refuza intalnirile, poate el te place si asteapta sa faci tu primul pas si posibil ca sa nu se simta la fel de bine cu iubita lui in comparatie cu tine.
Daca chiar ti-e rusine ai putea sa pui pe altcineva sa ii spuna ca tu il placi sau sa ii scrii printr-un biletel.
Sper ca te-am ajutat... Bafta! :X

| SerafimHD a răspuns:

Daca nu esti asa frumoasa inseamna ca nu are nimic de pierdut... slabit. te rog sa fim seriosi il placi dar nu e ceea ce iti trebuie sau ceea ce ii trebuie lui... daca nu te accepta asa cum esti zii pa-pa si gata! e greu stiu dar trebuie sa o faci!

| AngelHugz a răspuns:

Pai daca vrei sa-i spui, spune-i! Poate ca nici nu are prietena si vrea sa te faca geloasa...

| Aristodemos a răspuns:

Pai sunt doua posibilitati, ori el se intalneste cu tine ca prietena si pentru cai ii place compania ta, ori te place, mai exista si a treia posibilitate sati fi spus ca sa te faca geloasa sau ca sal lasi in pace. in orce cay baftahappy

| siminafive5 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui, asa cum a zis si daniela 33 poate ca vrea sa te faca geloasa si pana la urma nu pierzi nimic daca ii spui si daca stai asa fara sa-i spui poate mai tarziu se va indragosti extrem de mult de cineva si poate te vei gandi ca daca ii spuneai poate aveai o sansa, succes!