| Miriamm a întrebat:

In primul rand va rog sa-mi scuzaty categoria, dar am vazut ca este foarte vizionata.Va rog, daca se poate, sa ajutati cu niste sfaturi pentru ca nu stiu ce sa fac.Sunt cu un baiat de 2 ani si jumatate, dar in acest tymp el a fost plecat de 2 ori in stainatate, stand acolo o perioada de cateva luni. Tin sa mentionez ca el are varsta de 25 de ani, iar eu am 16 ani.(va rog sa nu criticati)Ne intelegem doarte bine, dar singurul lucru care ma deranjeaza la el, este faptul ca nu prea stie sa fie mai tandru.Este foarte rece. Iar eu, sunt exact opus. El nu prea ma alinta, nu prea ma ia in brate, nu imi arata ca ma iubeste, cu toate ca imi spune mereu ca ma iubeste, si intr.adevar a si incercat de cateva ori sa imi arate, dar el spune ca nu prea am eu ochi sa vad asta.As vrea sa il schimb, sa ii incalzesc inima, sa fie mai dulce, sa ma sarute mereu, sa ma ia inbrate si tot asa.As vrea sa il chimb dar nu stiu cum.Va rog din suflet sa ma ajutati.
VA multumesc anticipat tuturor! fundita:X

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iubesti o persoana, nu incerci sa o schimibi. daca vrei alt barbat, inseamna ca nu-l iubesti pe cel de langa tine. gandeste-te serios la chestia asta.

| lolly a răspuns:

Te intrebi... intre timp poate si-a facut efectul distanta dintre voi. Daca a stat cateva luni, se poate si asta! De unde stii ca acolo nu are pe cineva? Sa fim serioase are 25 de ani (c evrea si el de la viata S8x) daca tu ai 16, ce poate sa faca doar e adult in toata firea.Crezi ca rezista el atat timp, acolo fara?

| Miriamm explică (pentru lolly):

Vreau sa spun, ca s.a intors din strainatate si nu mai pleaca niciodata, cel putin asa spune el.Si in legatura cu sexul...da, intr.adevar.mi.a cerut dar i.am spus sa imi demonstreze ca ma iubeste.si dupa, poate ii dau ceea ce vrea.

| SimonaAdina a răspuns:

In primul rand te rog sa ma scuzi ca pun aceasta intrebare,stiu ca nu este frumos pentru ca ar trebui sa te ajut pe tine cu un sfat nu sa incerc eu sa primesc.(pentru Miriamm)

(pentru Brigaela)Ai spus ca daca iubesti o persoana nu incerci sa o schimbi,dar daca el are un obicei care nu este bun,face ceva gresit si eu il sfatuiesc sa se schimbe si fac tot posibilul sa nu mai faca asa, incerc sa il schimb, sa nu mai faca ce face, crezi ca este acelasi lucru cu ce ai spus tu?

| Brigaela a răspuns (pentru SimonaAdina):

Oamenii au defecte si trebuie sa le accepti. Daca sunt defecte minore (gen intarzie la intalniri) poti cere sa se schimbe, dar fara insistente. Il sfatuiesti, dar e treaba lui sa faca tot posibilul, nu a ta. Daca sunt chestii majore, un mod de viata pentru acea persoana (cum este inintrebarea de mai sus), atunci nu ii poti cere sa ase schimbe, fiindca asa este el.