| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU..in urma cu o saptamana am "facut cv cu prietenul meu" adica nu am reusit.dar mi-o curs sange destul de mult..si sincer nu inteleg de ce..azi am incercat iar.m-o durut ingrozitor.mi-o curs putin sange dar daca bag degetu ma mai doare inauntru.ce ziceti mai sunt sau nu virgina? p.s. ma doare si daca stau fara sa fac nimica.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU mai eşti virgină, chiar dacă nu aţi "finalizat" actul sexual!

Dovezile le-ai enumerat tu : ai avut acea sângerare provocată de ruperea himenului ( chiar de la primul act sexual ), acum "o bagat-o toata si ma durea..am simtit ca s-o rup ceva" ( aşa cum spuneai chiar tu ), ai "simţit" că s-a rupt COMPLET himenul, iar sângerarea ( mai scăzută ) de acum s-a datorat faptului că prima dată himenul NU s-a rupt complet!

Durerea pe care o ai acum se datorează faptului că, în urma "încercărilor" de a avea act sexual, zona s-a iritat - în mod "normal" durerile ar TREBUI să dispară în 2-3 zile.

Să faci o pauză de cel puţin 1-2 săptămâni până la următorul act sexual, iar data viitoare să INSISTAŢI pe preludiu - eventual să folosiţi şi un lubrifiant!

Şi, NEAPĂRAT, să folosiţi prezervativul!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina. Ai avut contact sexual (chiar daca neterminat) si ai avut si dovezile certe ale ruperii himenului (sangerare si durere). Nu uita de primul consult ginecologic care este obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale. O saptamana deja s-a scurs, deci incepe sa faci demersurile pentru a-ti alege ginecologul si a te programa

| Amelya02 a răspuns:

Off Doamne, alta proasta de 12 ani.

| LittleGirl3 a răspuns (pentru Amelya02):

12 ani ai tu happy si daca chaer vrei sa raspunzi..raspunde frumos. straight face

| December a răspuns:

Pai in principiu daca ti-a curs sange n-ar mai trebui sa fi virgina. Poate a fortat el un pic cam mult.

| LittleGirl3 a răspuns (pentru December):

Azi am mai incercat odata.am zis sa lasam o saptamana libera..si o bagat-o toata si ma durea..am simtit ca s-o rup ceva dar daca bag acum degetu ma doare..si daca stau pe loc putin.

| RalucaPuca a răspuns (pentru LittleGirl3):

Cred ca s-a dus virginitatea ta...thinking

| December a răspuns (pentru LittleGirl3):

Atunci e destul de clar! Nu mai esti virgina. Nu sunt expert dar chestia cu durutul o sa treaca in mod normal. Daca exista lubrifiere suficienta si el e atent cu tine o sa fie ok. Daca cumva persista durerile mult timp atunci e indicat sa mergi la un ginecolog. Ideea e ca acum sa nu te sperii si next time cand o sa mai incercati sa fi cat mai relaxata happy

| Lucyi a răspuns (pentru LittleGirl3):

Nu, nu mai esti virgina. din moment ce ai spus ca *a bagat-o toata*, e clar.ti-a curs sange, deci himenul tau s-a rupt. durerea o sa treaca in curand, iar dupa ce o sa mai faceti de 2-3 ori nu o sa mai doara.nu uita sa te protejezi! :*

| Anonim187 a răspuns:

Ce cac@t rolling on the floor)))))) lol, sa nu mai sti daca esti virgina sau nu rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))