| florinasc a întrebat:

Buna TPU.M-am despartit acum 2 zile de prietenul meu datorita faptului ca am aflat ca ma inseala si a devenit cam rece.Astazi m-a salutat si m-a intrebat ce fac, dar nu i-am raspuns.Cum sa fiu indiferenta dar in acelasi timp vreau sa se indragosteasca de mine?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca il ierti te va insela din nou iar daca il ignori s-ar putea sa-l pierzi, ramane la alegerea ta ce vrei sa faci

| Alexandru0007 a răspuns:

E.ce sa zic, vrei si tu sa te razbuni acum.stai in banca ta si continuati viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Dar pina la urma ce-i ramine de facut cu sentimentele care le simte fata de el?

| LarriBia a răspuns:

Nu întotdeauna câștigi cu indiferența. La fel și în cazul în care vrei să-l faci gelos, e posibil să se simtă ușurat că ți-ai găsit pe altcineva, din moment ce nu te mai iubește, sau să creadă că l-ai uitat și nu ai vrea asta, right? laughing

| Azµre a răspuns:

De ce ești așa egoistă după ce că v-ați despărțit acum mai ai și pretenții. Vezi-ți fată de treburile tale și el de-ale lui și gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind vreau sa te sfatuiesc ca nu cumva sa faci prima,,, primul pas in cazul cind il vei vrea inapoi! In al doilea rind el daca te-ar fi iubit nu te-ar fi inselat,,,, sau chiar daca ar fi facut-o din greseala ar fi trebuit sa se ceara scuze sau alt ceva.Consider ca daca te-a iubit macar putin iubirea lui catre tine nu s-a stins in 3 zile,,, asa ca mai asteapta putin si nu incerca sa-l faci gelos cu altul ca cine stie ce parere isi va face in cazul dat nici nu stii la ce te astepti.Si in al treile rind asculta-ti inima,,, sper ca te-am ajutat.

| xDariuss a răspuns:

Ca sa fii indiferenta nu inseamna ca nu trebuie sa-i raspunzi, pur si simplu daca te intreaba ce faci in loc sa-i spui " Bine, tu?" ii spui " Bine..." sau orice alt raspuns ai vrea, pur si simplu nu incepi o conversatie cu el.
Insa nu stiu daca asta e cea mai buna solutie pentru. ca un baiat daca vede ca fata nu-l mai baga in seama renunta, asadar daca vrei sa nu-l pierzi, vorbeste cu el. N-ai nimic de pierdut!
Sper ca ti-am fost de folos, Ciao!