| Deliaa94 a întrebat:

ma confrunt cu o problema, am avut o relație nu de lunga durata dar o relație foarte frumoasa in care ne-am iubit unul pe altul și am fost îndrăgostiți. După o luna de zile ce ne-am cunoscut am decis sa stam împreuna era totul bine și frumos ma respecta, îmi zicea ca ma iubește și de fata cu prietenii se vedea ca eram fericiți împreuna, de câteva zile am avut niște certuri cam 2-3 zile la rând, motivele au fost ( din cauza unei perne care i-am aruncat-o in fata ca îl vedeam ce fata are m-a apucat așa dintr-o data sa ii arunc cu perna iar el a izbucnit, a făcut o criza de nervi) iar a doua zi s-a dus sa se vadă cu alta ca l-am prins pe Facebook mintindu-ma ca s-a dus sa se vadă cu un tovarăș ). Când l-am întrebat ce a făcut cu aia a zis ca doar au discutat și ca ii pare rău pentru gestul care l-a făcut, a 3 a zis ne-am trezit am plecat la munca amandoi iar când am scăpat nu a mai venit după mine sa ma ia! Mie nu-mi vine sa cred ca el mi-a zis ieri ca nu ma iubește, ținând cont și trăind cu el multe lucruri împreuna și văzându-l cum era cu mine și era foarte fericit. Voi ce ziceți oare este adevărat? Oare se va întoarce? Oare își va da seama de sentimentele care le are pentru mine? Ne făcusem planuri de viitor și chiar trebuia sa se vadă și familiile noastre la un grătar o cina. Mi-a zis ca vrea sa ii fiu soția lui. Adică nu știu ce sa mai cred din comportamentul lui?! Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Din punctul meu de vedere si din experienta mea, iti spun asa: statul impreuna e un test, un test care te poate duce fie spre o fericire de o viata, fie spre un esec...totul depinde de cat de mult sunteti dispusi sa lasati unul pentru altul si va iertati reciproc. Aruncatul unei perne sau faptul ca nu a venit sa te ia de la serviciu nu e o drama, si nici faptul ca mai aveti si mici discutii(asta cand ele sunt fondate, nu copilareli), un semn de intrebare ar trebui sa iti ridice faptul ca el a gasit rapid o portita spre o,, ea", aici cred ca e de fapt problema, restul sunt scuze si motive. Asa ca analizeaza un pic situatia din punctul asta de vedere, si gandeste-te la acest aspect ca fiind deosebit de important in cazul in care planuiti o viata impreuna. Bafta!

7 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Pff, ceartă maximă de la o pernă in fața laughing
Pot sa pun pariu ca se cam plictisise de relație cu mult timp înainte de cearta aia si tot ce ai reușit sa faci a fost sa îl provoci sa își exprime adevăratele gânduri.
Nu cred ca se va întoarce pentru ca probabil sentimente pentru tine nu are. Și chiar dacă are mai bine stai cuminte și da-i liber, din ce ai scris mai sus nu faci decât să îți pierzi timpul cu băietul respectiv.
Da next și mergi mai departe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce povestesti tu acolo suna a relatie de adolescenti de 14-15 ani.

El se supara ca a aruncat cu perna il el si se duce la alta.
Tu te superi ca nu te ia de la munca?

Avand in vedere comportamentul vostru si faptul ca el te minte si umbla cu altele in timp ce iti spune ca nu te iubeste probabil nu e asa serioasa relatia si ar trebui sa o reevaluati

| Freya1 a răspuns:

Aaa,tu inca te minti ca de la perna aia a inceput totul nu? Nu ca el nu te iubeste si voria sa scape de tine.
Ai dreptate te-ai grabit sa te si muti la el in asa timp scurt, cum te-ai grabit sa ii si bagi parintii tai pe gat fara ca el sa fie de acord sa concretizeze relatia in una serioasa.Sti,una este sa te cheme sa mai stai pe la el si alta e sa te muti de tot.
Iar faptul ca el sa si dus sa se vada cu alta ar trebui sa iti fie un semn clar ca te tine numai sa aiba cu cine sta pana isi gaseste alta.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Freya1):

Imi place cum gandesti, analiza ta este pertinenta si sfatul foarte util, depinde de ea daca v-a tine cont, poate-i place sa fie mintita.

| Romanul86 a răspuns:

Ia vacanța semestrială cu el! Trezește-l la realitate. Se întoarce dacă te-a iubit. Nu-i închide toate porțile.

| Quassaar a răspuns:

Unii arunca cu sticle, pahare, farfurii, televizoare, el trebuie să fie fericit că ai pus mana doar pe o pernă.laughing))

| gabriielaaa a răspuns:

Ca trebuie sa te găsesti bine de la o pernă sa va cetari tei zile e aiurea e doar un motiv cat despre ce a facut cu aia sau ce are de gând nuți va spune iar o persoana ca iubește nu caută alta si încearcă să rezolve ploblemele la el acasă.