| Jasmine7 a întrebat:

Ma tot "cert" cu iubitul meu pe motiv ca eu înainte de el am mai avut 2 relații (de scurta durata, 1 săptămâna -2 laughing ) iar cu el am 8 luni și mereu îmi reproșează ca eu trebuia sa fiu fata aia una la un milion, ca el asta își dorește demult, o fata care sa nu fi avut nicio relație, sa fie el primul ei iubit. Eu sunt destul de mândra de mine, am 18 ani și am avut doar 2 "relații " dacă pot sa le numesc așa laughing, la 18 ani am prima relație serioasă și mi se pare destul de bine. In timpul unei certe eu i-am zis ca nu o sa găsească o astfel de fata iar el a spus ca dacă vrea găsește oricând. Eu nu vreau sa fiu răutăcioasă dar sincer majoritatea fetelor care nu au avut nicio relație sunt urâțele, din câte am observat, nu vreau sa ma laud sau ceva dar eu sunt destul de frumoasa și au vrut mulți sa fie cu mine... Voi ce părere aveți, credeți ca se mai găsesc fete așa cum vrea el, dar sa fie și frumoase și de vârsta mea? Mulțumesc mult va pup happy poate am părut cam plină de mine și răutăcioasă, scuze dar chiar m-am enervat sad

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ar trebui sa pui punct relatiei fiind ca te trateaza in felul asta. Nu poti sa o numesti relatie serioasa cand el isi bate joc de tine spunand ca poate oricand sa gaseasca o fata care nu a mai avut relatii. Trimite-l sa-si gaseasca o tipa religioasa daca asa groaznic i se pare ca ai mai avut relatii inainte. Iti pierzi timpul cu unul care nu te respecta si nu da nici doi bani pe tine. De ce te injosesti?

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i serios in fata, adevarul. daca mai comenteaza da-i papucii, ca nu-i normal sa-ti reproseze ceva ce nu se poate schimba din trecutu tau.
Nu am inteles totusi, te referi la relatii unde sexul este implicat, sau doar relatii platonice?

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles că mai există fete ca tine, nu ești unică.
Dacă ai vreo problemă cu el ar trebui să îi spui, dacă nu comunicați relația nu o să dureze mult.

| Sofer a răspuns:

Se găsesc dar nu pica la vrăjeală. Sa facă tot posibilul sa nu te piardă ca ești una la un milion.

| Emma30555 a răspuns:

Este el absurd cu o mentalitate de rahat, tu practic nu ai avut relație dacă el este primul, cele doua au fost doar flirt inofensiv, dar dacă el este prost de ce stai cu el? Este prostie curata dacă gândește asa o sa ți fie greu cu el și pe alte aspecte. Putea sa nu fie el primul și tot nu era normal sa ți reproșeze

| mastadont a răspuns:

Cel mai bine e să discuți cu el și să-i spui să înceteze cu reproșurile. Ori te acceptă așa cum ești ori să-și caute alta că aia nu e relație. Dacă te iubește va trece peste acest lucru.

| ancaval a răspuns:

Dacă omul nu poate accepta că ai mai avut relații, cel mai bine vă despărțiți.
Sau o să te lase el cândva, dacă ține mult la ideea lui și chiar nu poate accepta. Sunt tot felul de oameni. Asta e.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Iubitul tău are ceva la mansarda

| Jasmine7 explică:

Țin sa Menționez ca am fost și virgina pana la el, eu chiar nu înțeleg de ce nu e mulțumit... a zis ca ma iubește prea mult și ma accepta așa chiar dacă am avut 2 relații și ca tine la mine prea mult și nu poate sa accepte gândul ca eu am mai avut "iubiți "

| Emma30555 a răspuns (pentru Jasmine7):

Tu nu ai avut iubiți. Iubit e cel cu care ajungi sa faci sex, cele doua relații au fost copilărești

| Jasmine7 explică:

App știu ca nu frumusetea contează și astea, dar credeți-ma, îl cunosc și la el cel puțin la prima vedere asta contează mult tocmai de asta am zis "sa fie și frumoase " nu vreau sa par plină de mine, chiar nu sunt dar totuși contează puțin