| DiaVp a întrebat:

Buna,TPU! Mai stiti intrebarea aia cu "Salut, TPU! Fetele de la mine din clasa scriu pe tabla de la scoala "X+Diana=LOVE", si mie nu-mi place de acel "X". Cum sa le fac sa inceteze? Va rog frumos sa ma ajutati! Funda"? Ei bine fetele nu s-au oprit,si acum si baietii scriu despre aia,si mi-as dori sa inceteze.I-am zis baiatului ala "X", dar nu a facut nimic. Cum sa le fac sa inceteze?

6 răspunsuri:
| CRISS69TM a răspuns:

Simplu.ignora tot ce scriu si spun, si nu le arata ca te afecteaza.tocmai asta-i le da satisfactie, si sa continue sa te supere. ignori tot de este legat de aceste aspecte inclusiv pe tipul respectiv.reusita este garantata, insa trebuie sa fi tare si hotarata.succes.

| DiaVp explică (pentru CRISS69TM):

Dar mi-e sila sa am banca scrisa.Ele si ei scriu si pe banca mea cu creta.

| yly90 a răspuns:

Buna! eu nu stiu de ce le acorzi atata importanta e clar ca fac asa doar ca sa te enerveze! trateazai cu indiferenta, sau spune.ti punctul de vedere ia si u putina atitudine in clasa ta..pentru ca altfel vei ajunge bataia lor de joc!

| DiaVp explică (pentru yly90):

La cati frati mai mari au... ajung in spital.Dar acum scriu si pe banca mea cu creta, si pe pereti, si pe usa, sa nu uitam de tabla si cand iomi mai fura caietele din banca.

| xSelenaMarieGomez a răspuns:

Bună. Arată-le că nu îți pasă, ei fac asta pentru că știu că te enervează happy dacă nu încetează, poți să spui asta dirigintelui/directorului.

| DiaVp explică (pentru xSelenaMarieGomez):

Ce dragut. Crezi ca diriginta sau directoarea fac ceva.Un baiat i-a rupt mana altuia si nu s-a intamplat nimic.