| my_5148 a întrebat:

Mi-e foarte dor de un baiat, desi are prietena si a vorbit urat cu mine. Ideea e ca mai demult au fost mai multe intre noi, adica nu am fost impreuna dar ne-am placut(mai ales eu pe el... dar cred ca si el). Nu pot sa-l caut. Dar mi-e greu sa cred ca m-a si uitat. Adica uneori nu simt asta, si totusi are prietena, desi unele persoane imi zic ca poate vrea sa ma faca geloasa. Ideea e ca eu incerc sa ajut pe toata lumea, adica poate ma cam prea bag in toate dar mereu daca are cineva probleme intr-o relatie, dau sfaturi, incerc sa ajut(nu stiu cum fac dar mereu sunt la mijloc). Dar nu ma pot ajuta pe mine. Mi-e asa de greu sa fiu indiferenta... Dar nici nu vreau sa-l caut. Nu mai vreau sa ma umilesc. Ce sa fac? Pls.

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Ti-a vorbit urat? Din asta reiesa ca nu vroia sa te faca geloasa. Daca ar fi vrut sa te face geloasa, s-ar fi sarutat cu tipa aia in fata ta, ar fi facut in asa fel incat sa ii vezi impreuna, dar in nici un caz nu ti-ar fi vorbit urat. Cel mai bine ar fi sa-l uiti. Ca tot e vacanta:
-iesi afara cu prietenii
-stai in casa in pat si fa-ti o ciocolata calda
-citeste o carte
-invita-ti prietenele pe la tine
-du-te cu prietenii la un suc
-du-te la shopping