| carinasimona38 a întrebat:

Buna TPU
Nu vreau sa va plictisesc cu povestea mea asa ca voi incerca sa fiu scurta
De o luna am inceput o relatie cu un baiat(mi-a placut de mult timp de el si am fost foarte fericita) totul a fost perfect. Se comporta frumos cu mine...ma alinta....pana ieri cand o prietena a fost la medidatii la diriginta mea si au inceput sa vorbeasca despre el(nimeni in afara de cativa prieteni nu stiau despre relatia noastra) cand un baiat a spus ca noi doi suntem impreuna
Am vorbit si cu prietenul meu si nu mi dau seama de unde a aflat.
Acum toata scoala stie si a inceput sa mi dea chiar si sfaturi daca sa ma despart sau nu de el...majoritatea spun ca o sa ma raneasca pentru ca e "curvar"
Nu stiu ce sa fac...nu vreau sa afle mama pentru ca ea e mai dura si m ar certa...
Sa ma despart de el desi el nu a facut nimic?
Sunt tare confuza pentru ca tin mult la el...sad (am 14 ani)
Funda

Răspuns Câştigător
| HeadShoot32 a răspuns:

Simplu, ori vrei sa ai clipe frumoase cu el (glume, discutii interesante) si sa ai pe cineva care sa te ajute, cu riscul ca atunci cand afla maicata, ca sigur o sa afle pana la urma, sa iti iei pedeapsa sau, treci peste pedeapsa si clipele frumoase si te desparti de el. Cel mai bine as zice sa risti, pana la urma ai 14 ani si asa prinzi experienta, si daca reusesti sa ii explici mamei tale aceleasi lucruri cum le vad oamenii normali, daca ea o sa fie normala, o sa te lese sa fii cu el, dar bineinteles o sa zica sigur ca mai intai vrea sa vada cum e el si dupa o as iti impuna reguli dupa caracterul baiatului. Deci tu alegi, clipe frumoase si la sfarsit o cearta, asta cat mai tarziu, ca sunt sanse sa afle foarte tarziu, sau mai devreme de la profesori. Copii, parinti. Sau nu iti asumi nici un risc si te desparti de el.

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Oh,Dumnezeule,sa nu-mi incepi cu drame de 14 ani, te rog mult.
eu la 14 ani n-aveam iubit, nici nu eram confuza, nici nu ma ascundeam de mama sau de restul
ce viata trista ai

| Lawliet14 a răspuns:

Depinde si ce inseamna "toata scoala" la tine. Daca sunt foarte multi, atunci inseamna ca e un curvar. Daca e doar un grup de prieteni, poate fi barfitor, rau-intentionat. Poate nici nu le convine ca tu sa ai iubit si sa iti petreci timpul cu el si nu cu ei.

| KMaddieK a răspuns:

Asta e si problema, varsta. Cand esti mai micut iti e teama de parinti sau oarecum rusine. Cand vei creste un prieten, pentru mama ta, va fi normal si nu-ti va interzice.

| SebastianBoanca a răspuns:

In viata asta cel mai bine e sa nu te iei dupa altii. Nu asculta ce zice lumea de el, in schimb, ar fi ok sa cercetezi unele chestii care ti se par suspecte si daca e ceva sa vezi cu ochii tai si daca nu e nimic iar sa vezi cu ochii tai. Daca relatia voastra o sa tina, mama ta o sa afle, dar, daca vede ca tot cu el esti si vede ca si el are initiativa si nu renunta la tine si te iubeste si ea o sa fie de acord inte-un final. Iti urez succes si o seara faina! Daca mai ai nevoie de sfaturi de genul asta, da-mi un mesaj privat. happy

| DamnKid a răspuns:

Dacă tu spui că -toată școala- spune despre el că este curvar... aștepți să ți-o confirme când te va înșela? Ceilalți prieteni, colegi whatever au aflat pentru că acel prieten al tău putem spune că se laudă că a prins o momeală nouă, poate... sau doar vrea să îi informeze și pe ceilalți de relația ta cu el. Eu zic să ai grijă, să nu te îmbârligi cu persoanele de genul pentru că la sfârșitul poveștii de multe ori se termină cam tragic. Poate după răspunsul ăsta par puțin cam dur dar vreau doar să îți deschid puțin ochii. Ai grijă.