| TristulPierDeVara a întrebat:

Pai...inainte de toate, da, dau funda! Deci am doar 13 ani si am o fata in clasa doar cu cateva luni mai mica decat mine si imi place de ea ( crying imi place e putin spus). Ea este cea mai desteapta fata din clasa si a mai fost impreuna cu alti baieti. Eu sunt a 7-a si imi place de ea din clasa a 5 -a. Nu stiti cat de greu e pentru ca ea e mai inalta decat mine sau ar trebui sa spun ca eu sunt scund. Asa ne intelegem foarte bine. Chiar ieri la scoala un baiat s-a combinat cu cea mai buna prietena a respectivei prin simpla intrebare "Vrei sa fii cu mine?". Au fost impreuna o ora si s-au despartit. Deci fata cu care a fost el nu este cea care imi place mie. In primul rand eu si cu A (fata de care imi place) suntem foarte buni prieteni. Sa nu-mi ziceti sa ma duc la ea si sa o intreb daca vrea sa fim impreuna pentru ca ea ar zice cu siguranta nu si apoi ar rade toti de mine. crying. Imi e greu. Sunt genul de baiat care in pauze face pe dracu-n patru dar in rest sunt foarte izolat. O sa o zic "o iubesc" pe A dar nu pot sa-i spun pentru ca o sa rada de mine (nu neaparat ea ci ceilalti). Ea este foarte desteapta si buna cu toti. Nu am mai fost impreuna cu nimeni sad. Unii poate o sa rada dar eu am scris pana si asta cu tristete. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AnDrE_5929 a răspuns:

Buna in primul rand eu zic sa stai pe langa ea pana se obisneste cu tine si incepe si ea sa te placa sa petreceti timp impreuna... pana la un momeent dat ii zici vrei sa fi cu mine dar cu tupeu si te porti frms cu eaa incepi sa fii de nivelul ei... sper ca te am ajutat!

9 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Nu trebuie sa te simti trist, si nici sa crezi despre tine ca esti un"pierde-vara".
Eu chiar apreciez ca iti plac fetele destepte, nu ca altii care alearga dupa"balcoane, portbagaje si alte dotari".
Am observat ca este la moda sa ceri prietenia cuiva, asa...hodoronc-tronc.Nu cred ca o fata inteligenta ar aprecia un astfel de gest.Ea trebuie cucerita.Pentru asta incearca in primul rand sa afli(discret) ce ii place, incepand de la imbracaminte pana la muzica si filme, ce pasiuni are, unde ii place sa se plimbe etc.Bineinteles ca va trebui sa te folosesti de aceste informatii,ajutand-o la nevoie,sau cu un mic cadou,invitand-o la plimbare,si mai ales facand-o sa rada.
Pentru asta poti sa-i spui bancuri,poti cita replici amuzante la momentul oportun,orice ar putea sa o amuze.
Printre toate astea va trebui sa strecori si cate ceva despre tine,ce iti place si ce nu,pasiuni, etc., ca sa ii oferi ocazia sa te cunoasca si mai bine.
Dar nu incerca sa o sufoci, ca sa nu devii din amic, un tip antipatic. Putine discretie iti va da si un aer misterios, chestie care prinde bine la fetele inteligente.
Bafta la cucerit!

| PsihinG a răspuns:

Daca va intelegeti bine unul cu celalat inseamna ca primul pas e deja facut.
Intra in cercul ei de prieteni, cere-i ajutorul daca ai nevoie, incearca sa o ajuti si tu cu ce-ti sta in putere, incearca sa te faci remarcat in fata ei.
Prietenia si dragostea nu se cer, ele se castiga in timp.

| RawGrey a răspuns:

Da... Andre are dreptate sa stai pe langa ea sa te porti frumos cu ea sa o scoti la un suc. Si pana la urma unul dintre voi va zice ceva ( iti recomand sa zici tu )... Bafta sa imi spui cum a fost!

| S0nofS4tana a răspuns:

Mai vorbeste cu ea si stai mereu in preajma ei, trebuie sa ai mereu ceva de spus si sa nu stai mai mult de 5 sec fara sa zici ceva, deci petreci mai mult timp cu ea si apoi astepti sa vina evenimente mai importante(ziua ei sau ziua ta) atunci sigur va fi ceva mai special si totul o sa vina de la sine, poti sa o si intrebi, dar daca ea e rusinoasa cu siguranta va zice nu iar daca nu e probabil te va chema dupa ore sa vorbesti cu ea.Succes!

| loveyouidiot a răspuns:

Daca o placi cu adevarat acea fata o sa-si dea seama la un moment dat ce are in fata ei. Tu doar fi mereu alaturi de ea si fa-o sa inteleaga ce gandesti(nu neaparat prin vorbe cat prin gesturi). In plus, nu trebuie sa-ti pese de parerea altora, ci doar de parerea ei. N-au decat sa rada cat vor, atat timp cat tu faci ce simti. Succes!

| jupiter530 a răspuns:

Intreab-oooo.ce daca rad ceilalti rad din lipsa de ocupatie sau din cauza k ii omoara invidia k nau fost cun imeni si u ai incercatwinking

| Angelline a răspuns:

Pai in primul rand n-ar mai trebui sa o placi in al doilea rand ar trebui sati placa de alta fata si in al treilea rand trebuie' sa mai mananci ca sa te inalti! Si cunoastema pe mine sunt fata.XD XDhappy

| TristulPierDeVara explică (pentru Angelline):

Ce vrei sa spui prin "Si cunoastema pe mine"?

| TristulPierDeVara explică:

Fac absolut ToT ce ati scris acolo...dar...