| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu s-a terminat in mine dupa am fost la baie si m-am spalat, a doua zi am avut o durere usoara de burta si am observat ca pe langa acea scurgere alba erau si urme de sange dar foarte putin, suntem intr-o relatie serioasa si stabila nu este o problema daca ar fi vorba de o sarcina doar ca vreau sa stiu daca poate fi vorba de sangerare de implantare sau este prea devreme de asa ceva din a doua zi...astept pareri si sfaturi poate chiar din propia voastra experienta

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te referi la posibila singerare ce poate apare in momentul producerii nidatiei, trebuiesa stii ca aceasta se produce dupa trecerea a minim 8-9 zile din momentul ovulatiei si prosibilei fecundari a ovulului. Nidatia se produce dupa 8-12 zile de la data ovulatie sau altfel spus cu 2-6 zile inainte de data calculata a menstruatiei ce ar fi urmat sa se produca. Daca se produce nidatia inseamna ca se fixeaza ovulul fecundat in endometru deci nu se va mai produce menstruatia. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Este prea devreme sa puteti vorbi de o eventuala sarcina.

| sofisis a răspuns:

Este, LOGIC, mult prea devreme pentru vreun semn de sarcina. Sangerarea de nidatie apare cam la 12-14 zile. Dar nu e obligatoriu sa apara. Iar simptomele propriu-zise de sarcina dupa sapt 5-6 incolo.

| Oana92 a răspuns:

Este mult prea devreme pentru asa ceva.

| Holy2010 a răspuns:

E prea devreme. Probabil te-ai spalat prea temeinic sau actul sexual a fost mai dur si te-a lezat putin. Poti sa faci totusi un test de sarcina cand mai trec cateva zile.