| Micky45M a întrebat:

Revin din nou
Pe 27 aprilie am a făcut sex neprotejat cu prietenul meu. La o ora am luat escapelle. Ieri mi-a venit o scurgere maronie care încet încet s-a transformat în menstruatie. Eu am ciclul neregulat si mă tine de obicei 6-7 zile. Menstruatia mi s-a terminat luna trecuta pe 23. Și acum am din nou. Sunt totuși puțin panicata. Sunt motive sa fiu. Nu am avut niciun simptom ĺa escapelle în afară de scurgerea aceea maronie care s-a transformat în menstruatie.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ti-a venit menstruatia din nou din cauza bombei hormonale- escapelle.

| Micky45M explică (pentru MihaiNicu23):

Deci, nu ar fi șanse? E totuși ciudat pentru ca pe 23 aprilie mi s-a terminat. Și îmi vine abundent Cum mi-a venit și pana acum.

| Pool77 a răspuns (pentru Micky45M):

Cu cat ei mai repede Escapelle, cu atat e mai eficient.

E o bomba hormonala, de la care ti se deregleaza menstruatia.
Nu e nimic ciudat, e foarte normal.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Este normal de la pilula de a doua zi sa ai astfel de scurgeri, și da, se transforma și in menstruație.
Stai liniștita și peste 3-4 săptămâni încearcă un test de sarcina!
Bafta!