| anonim_4396 a întrebat:

scuze ca ma tot plang atat dar chiar nu mai stiu ce sa fac. tin prea mult la fata asta si nu as vrea sa o pierd :) faza-i ca de o luna unu de a XII-a inceput sa se dea la ea si ieri in timp ce am fost la prietena mea acasa am observat conversatia lor pe mess si prietena mea i-a zis "nu-mi vine sa cred ca zic asta dar te plac " si dupa eu am fost (omg serios... ) mda ia mi-a zis ca i-a spus la tipul ala sa inceteze si ca ma iubeste foarte mult, sunt totul pentru ea, sunt cel mai bun lucru din viata ei etc... dar faza-i ca eu incep sa nu mai cred in vorbele ei in ultimul timp a devenit foarte indiferenta cu mine :| are momente in care ma ignora aproape toata ziua si daca eu ii spun ca m-a deranjat lucrul ala incepe sa planga ca sunt prea gelos si nu o cunosc (sambata seara ne-am certat destul de urat pe tema asta era sa ne despartim dar ea mi-a promis ca o sa se schimbe si nu o sa mai flirteze cu alti dar daca ma iubeste asa de mult cum zice de ce mai are nevoie sa flirteze si cu altii :-? ) habar n-am ce sa fac m-am saturat sa vad ca ma ignora si sa-mi ascult inima (sa sufar ca prostu in timp ce ea se joaca cu alti ). Nu mai stiu ce sa fac sa vorbesc cu ea? Sa las sa treaca cateva zile sa vad ce se mai intampla :-? Va multumesc pentru ajutor (as prefera sa primesc cat mai multe sfaturi ca nu mai stiu ce sa fac )

http://www.youtube.com/watch?v=uBqkpBRu9SI&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Sunt fata si cunosc comportamentul ei. uneori noi, fetele facem asta pentru ca il simtim pe baiat mai rece ca de obicei si avem impresia ca nu mai reprezentam totul pentru el. Totusi, faza cu flirtatul nu mi se pare normala. Asta ar putea fi un semn ca vrea sa iti atraga atentia sa fii si mai atent cu ea, pun pariu ca e o persoana care are nevoie de foarte multa atentie si grija permanenta.
Ca la urma urmei, daca chiar vroia sa mearga cu altul, flirta si ducea flirtul asta pana la capat, nu iti mai spunea tot tie ca te iubeste.
Eu spun sa fii acum, de sarbatori, mai mult decat oricand aproape de ea, faceti multe lucruri dragute impreuna, impodobiti casa, bradul, fa-i un cadou dragut, si poate poate se rezolva. Asta daca simti ca merita. Dar cum zici ca o iubesti, merita sa incerci, sa nu zici pe urma ca ai pierdut pentru ca nu ai incercat.
Succes!

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

La faptul ca fetei s-ar putea sa-i chiar placa de respectivul,te-ai gandit?
Cu cat te chinui mai mult si esti mai disperat,cu atat ea se va indeparta mai mult.
Las-o in pace,nu mai insista,vrei iubirea sau mila ei?
Daca ii place de celalalt, degeaba mori tu de durere, o sa-si urmeze impulsul inimii!
Eu as lasa-o singura complet.Sa-i fie dor,sa vada cum e fara tine,sa ii lipsesti,sa priceapa cam cum ar fi viata ei FARA tine!
Daca toate astea nu se intampla si ea se va simti usurata ca ai disparut,e clar,nu te iubeste si nu te va iubi,orice ai face.
Nu poti castiga mereu in viata,si, oricat doare, din suferinta inveti.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Mai las-o câteva zile să vezi cum se comportă,și dacă vezi că e la fel de indiferentă cu tine și tot filtrează cu alții întreab-o dacă ea chiar te iubește sau își bate joc de tine, măcar să nu suferi degeaba. Oricum mai sunt și alte fete pe lumea asta, iubirea trece prin stomac.

Mult succes și Sărbători Fericite.

| FallenDemon a răspuns (pentru Isabelamaria21):

Ok mersi de ajutor happy mda o sa am niste sarbatori oh go on ma rog nu o sa mor straight face o sa trec eu cumva peste asta happy Sarbatori Fericite!

| Isabelamaria21 a răspuns (pentru FallenDemon):

Nu ai pentru ce, Sărbători Fericite!

| gianina14 a răspuns:

Mai asteapta cateva zile si daca nu se chimba inseamna ca nu te mai iubeste si nu mai vrea sa fie cu tine, dar poti sa vorbesti sincer cu ea sau poti sa incepi sa o ignori si uh sa vazi cum reactioneaza si daca te intreaba ceva rasp cu aceleasi cuvinte cu care iti raspune si ea adica fii indiferent.
Fundita?

| FallenDemon a răspuns (pentru gianina14):

Ok happy o sa vad ce o sa se intample straight face mersi de ajutor

| gianina14 a răspuns (pentru FallenDemon):

Npk si app fundita mea?

| Tortuga a răspuns:

La varsta asta va faceti niste probleme in dragoste incredibile... Lasati telenovelele... fa ceva sport pentru viitorul tau, ca fete sunt destule.

| FallenDemon a răspuns (pentru Tortuga):

Sport fac deja happy fac baschet si acum nu am nevoie de alte fete straight face ca eu pe ea o iubesc straight face

| DianaDiana29 a răspuns:

Sincer,nu cred ca mai ai vreo sansa, poate ca ea te ignora deoarece si tu esti putin schimbat de cum te stia ea.Dar sincer nu cred ca te mai place si hai acum crezi ca a murit mama fetelor? Sunt ogroaza de fete super si tu te uiti la aia...