| Zuzu6235 a întrebat:

sunt baiat. am o intrebare pentrufete: stiu ca aproape toate dintre voi va temeti de prima noapte din viata voastra in care veti avea primul contact sexual, din motivul ca va durea. nimen nu va invinovateste, chiar daca asteptati asta de o viata si o faceti cu dragostea vietii voastre. intrebarea este:gandul la al doilea contact sexual pentru voi este la fel de infricosator pentru voi ca primul, sau va ganditi ca ce este mai greu a trecut si de acum inainte va fi totul ok? Rog dati raspunsuri serioase si argumente va rog. desigur ca nu voi lasa vreo intrebare de-a mea nepremiata cu voturi si funda pentrursp cel mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Mie in prima noapte de dragoste nu mi-a fost frica, deoarece aveam incredere in persoana de langa mine.Iti spun ca m-a durut normal, dar nu m=am gandit la asta pentru ca a fost foarte tandru cu mine si am simtit atunci ca ma iubeste.Momentele sunt de nedescris.Joaca un mare rol persoana cu care ai de gand sa faci acel pas.Am vorbit foarte mult pe tema asta cu el pana am ajuns in acel punct(iti spun ca m-a asteptat 6 luni pana atunci).
Adoua oara, mi-a spus ca nu o sa mai fie la fel de dureros ca prima si ca o sa fie de fiecare data tot mai bine, si asa a fost.Normal ca m-a durut putin si a doua oara si a treia un pic de tot, dar afost bine.Asa ca dupa aia te inveti si iti trece frica ca o sa te doara, si el trebuie sa inteleaga.Cam asa a fost la mine prima si a doua oara cu iuberea vietii mele care acum nu mai este.Dar a fost ceva de neuitat si s-a intamplat in prima zi de Craciun adica un motiv in plus sa fie speciala seara.Alege momentul potrivit si locul potrivit ori de cate ori o faceti si totul va fi ok

8 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Cum n-am inteles exact la ce te referi, am sa-ti raspund la cele 2 intelesuri pe care le-am prins eu din intrebarea ta.Al doilea contact sexual avut cu aceeasi persoana cu care l-am avut pe primul a fost diferit prin faptul ca nu ma mai temeam asa de ceea ce insemna asta.Am fost mai relaxata, stiam la ce sa ma astept :d insa cu siguranta al doilea a fost mult mai ok.si nu doare deloc daca persoana cu care iti incepi viata sexuala, atat femeie cat si barbat, este tandra si are rabdare cu tine.Acum,al doilea lucru pe care l-am inteles a fost "cum a fost contactul sexual cu a doua persoana cu care am fost dupa?" A fost foarte infricosator pentru mine personal.Mai greu ca primul chiar. Teama, tristete.Desi in prezent sunt cu persoana cu care m-am culcat a doua oara si ma simt extraordinar de bine, atunci am avut un sentiment f ciudat.Dar nu cred ca sta cineva sa se gandeasca la "greu".Nu mi se pare nimic greu, dureros sau mai stiu eu ce.Totul depinde de amandoi intr-un contact sexual.

| Zuzu6235 explică (pentru T4ny4):

Nu, tot cu acea persoana, al doilea contact sexual cum a fost. multumesc pentrursp.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pentru mine a fost o bucurie a doua oara.pacat ca respectivul nu ma iubea

| EmoKiddKills a răspuns:

Prima data nu a fost asa rau si nici a doua oara.Prima data a curs sange si a durut un pic...A doua oara a fost misto, funda?;-*

| CorinaEm a răspuns:

Nu, a doua oara nu am avut niciun fel de retineri. cum de altfel nu am avut nici prima data. Daca ai pus intrebarea pentru a afla ce crede o anumita fata sa stii ca parerile noastre sunt impartite asta este parerea mea :d

| Zuzu6235 explică (pentru CorinaEm):

Nu, voiam sa aud cat mai multe pareri. ma asteptam sa fie diferite. multlumesc pentrursp.

| AkiAnne a răspuns:

Prima data a durut.a curs sange.a doua oara la fel si totusi... totul merita.nu m-am temut nici o secunda

| SexForLife a răspuns:

Ador sexul.nu m-a durut deloc prima data, abia asteptam a doua oara

pe.s. am 17 ani