| FoundYouLover a întrebat:

TPU! Sunt cu un tip.De vreun an ne tot chinuim sa ne dam seama ce e intre noi, daca suntem impreuna, daca suntem amanti sau daca suntem prieteni cu beneficii.Ne mai si certam, stam certati 3-4 luni, apoi iar o luam de la capat.Desi stiu ca ii fug ochii si dupa altele, chiar imi place de el.As vrea sa mearga intre noi, as vrea sa ajungem la o relatie serioasa.In ultima vreme a facut progrese, m-a sunat aproape in fiecare zi, am iesit mai des in oras.Totusi multa vreme mi-a lasat impresia ca ma vrea doar pentru sex si acum nu sunt sigura daca va fi prea curand pregatit de o relatie serioasa, mai ales ca e si mic (are 23 de ani). Chiar si asa, tot vreau sa fiu cu el.Dar eu am fost virgina, cu el mi-am inceput viata sexuala, si de fiecare data cand faceam sex ma durea, desi el e foarte tandru.Am fost la o ginecoloaga, mi-a spus ca nu eram bine dezvirginata si mi-a taiat ea membrana aia complet si mi-a spus si ca am o infectie de la sapun si ca de-aia ma doare.Mi-a dat un tratament cu ovule, pentru o luna, in timpul caruia nu am voie sa fac sex.Deci o luna nu am voie sa fac sex.Il iau, dar intre timp tipul de care povesteam a devenit insistent, chiar vrea sa ne vedem.Si eu vreau.Dar mi-e teama ca daca ma vad cu el si nu facem sex ori o sa ma lase pentru alta, ori o sa ma insele cu alta.Nu stiu ce sa-i spun ca sa ma pot vedea cu el in timpul asta fara sa facem sex.Nici nu vreau sa creada ca nu vreau sa fac sex cu el pentru ca m-a durut, si ca nu mai vreau s-o fac niciodata, chiar vreau s-o fac, dar vreau sa fie bine si daca duc tratamentul pana la capat am sanse sa fie bine.Ce ma sfatuiti sa-i spun?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i adevarul.
Ai fost la ginecolog si ai primit un tratament pe timp de o luna,timp in care e interzis sa faceti sex.
Cel putin, te vei convinge de intentiile lui reale, pentru ca daca tine si el la tine, va dori sa-ti fie aproape si nu va fi interesat de nimeni altcineva!
Daca dispare pur si simplu, inseamna ca teama ta e justa si nu are sens sa va mai chinuiti.
E o incercare a relatiei voastre.
Poate ca rezista!

| FoundYouLover explică (pentru greece12):

Poate ca ai dreptate.O sa incerc sa vorbesc cu el.Multumesc de sfat.

| greece12 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Vorbeste cu el si explica-i situatia.
Macar stii ce se intampla cu voi.
In plus, chiar ca ar trebui sa afle, e si el responabil de situatia asta!

7 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Asa si daca te lasa macar sti pentru ce a stat. Din punctul meu de vedere tie iti este frica sa nu fi lasata, esti atasat de el.

| Aasdfghj a răspuns:

Si daca faci sex cu el crezi ca nu o sa te lase niciodata pentru alta? Cati ani ai? 12? Daca voia o relatie serioasa, acum erati impreuna.

| neutrino a răspuns:

Cel putin esti constienta ca pentru el esti buna numai pentru sex.

| Alcyon a răspuns:

Mie nu-mi place cum suna povestioara ta. Cred c-ar trebui sa te iubesti mai mult pe tine insati. Imi pari nesigura pe tine, speriata, slaba. Probabil ca si el vede acelasi lucru si profita de tine. Nu te lasa calcata in picioare, draga mea. Niciun barbat de pe lumea asta, nu merita asa ceva. Individul te tine doar pentru sex si-atat. Norocul lui e ca tu n-ai mai avut alte relatii, sa poti compara. Daca ai fi avut, ti-ai fi dat seama ca ceea ce aveti voi nu e o relatia normala si sanatoasa. Intr-o relatie normala, partenerii comunica, se respecta si au grija unul de altul. Cred c-ar fi mai bine sa-ti vezi de viata ta si sa-l lasi pe tipul ala in pace.

Răspuns utilizator avertizat