| Andreeaa20 a întrebat:

Bună TPU! Sunt fata și toți băieții fug de mine.
Eu sunt cu muzica,cluburi, plimbări.
În schimb ei sunt prea serioși. Mereu când aveam prieten daca ii spuneam sa mergem la munte sau intr-un un loc frumos sau să mergem la club ei nu acceptau nimic și erau impulsivi cu mine.
Credeți că e nepotrivire de caracter? Problema e la mine sau la ei? Sunteți de acord cu mine sau cu ei?

13 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Prietenii tai au altfel de interese decat ale tale. De asta nu va potriviti. Cauta prieteni cu care ai mai multe lucruri in comun.

| Adry05 a răspuns:

La niciunu, nu-ți găsești tu pe cine-ți trebuie

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba de nepotrivire de caracter aici, ci de cum te prezinti tu in fata lor, pentru ca pari a fii o fata destrabalata, o femeie usoara, interesata doar de petreceri, distractii, aventuri, moravuri usoare.
Cam asta este imaginea pe care o afisezi, de aceea fug naietii de tine.
Daca vrei sa fii tratata frumos, atunci schimba-ti atitudinea si apucaturile, fiindca prin cluburi nu poti gasi baieti buni.

| Floridori a răspuns:

Daca situatia este aceeasi cu toti si fiecare in parte, atunci problema e la tine.

| tzionut a răspuns (pentru Floridori):

Daca factura se plateste nemteste, problema nu e la ea. Problema e atunci cand are dorinte pe buzunarul partenerilor.

| Floridori a răspuns (pentru tzionut):

laughing Ai si tu dreptate.Ca poate ea sugera sa mearga in locuri frumoase, dar dorea sa fie invitata.Si nu poti forta pe cineva sa te invite undeva.
Daca tipul dorea sa invite si avea placerea, lua el initiativa.

| tzionut a răspuns (pentru Floridori):

Draga nu ii sugera, "ii spunea", iar ei "nu acceptau nimic" pentru ca sunt "prea seriosi"
Eu trag concluzia ca partenerii ori nu au un venit stabil, ori isi pretuiesc prea mult munca pentru a sparge intreg salariul pe o luna intr-o seara alaturi de ea.
Acum in orice relatie cand ceri ceva, trebuie sa si oferi ceva. Intrebarea mea pentru Andra2020 este ce ofera ea in relatiile ei?

| Floridori a răspuns (pentru tzionut):

Eu am vrut sa fiu mai finuta in exprimare, dar tu ai fost mai direct si cred ca ai spus cam tot ceea ce era de spus si de inteleswinking

| tzionut a răspuns (pentru Floridori):

Vedem...e posibil ca fata sa isi plateasca consumatia, iar partenerii sa nu aiba un venit stabil, de aceea nu poata sa tina ritmul cu ea. In cazul asta va trebui sa isi indrepte atentia catre parteneri cu un venit stabil, si fireste cu mai multi ani diferenta fata de ea. Sau sa accepte ea sa suporte intreaga factura daca isi permite iar partenrul nu.
Sunt curios insa ce raspunsuri primesc la intrebarile mele happy

| tzionut a răspuns:

O intrebare? Factura se platea nemteste?

| Anonimboy17year a răspuns:

Cred ca pe mine ma cauti... Hai sa luam legaturawinking

| lCupidon a răspuns:

Te-ai gândit și la situația lor financiara?

| Cristea202 a răspuns:

Câți ani ai?